اخبار

فرماندار سقز: انتظارات مردم به سیاست سازمان تبدیل شود

فرماندار شهرستان سقز در نشست با کارشناسان و متصدیان روابط عمومی دستگاه های اجرایی با اشاره به توجه به مطالبات مردم، گفت : انتظارات مردم به سیاست سازمان تبدیل شود.
فرماندار سقز: انتظارات مردم به سیاست سازمان تبدیل شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان در این نشست با اشاره به اهمیت افکار عمومی و قضاوت آنان در مورد عملکرد دستگاه ها، بیان کرد:مسئولان باید به افکار عمومی، روابط عمومی و قضاوت عمومی اعتقاد داشته باشند و در این راستا، از وظایف اصلی روابط عمومی، ایجاد مفاهمه بین مردم و سازمان است.
کریمیان در این نشست که در آستانه هفته روابط عمومی در سالن 29 گولان فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: مدیران برای پاسخگو ماندن و پاسخگو بودن به روابط عمومی توانمند نیاز دارند.
وی عنوان کرد: یکی از وظایف روابط عمومی نقش مشاوره ای است و مسئولان برای پاسخگویی به مردم و رسانه ها، باید مشاوری متخصص و متفکر داشته باشند.
فرماندار سقز، گفت: روابط عمومی مشاوران امین سازمان هستند و  نقش مهمی در شفاف سازی و تصمیم گیری مدیران برعهده دارند.
کریمیان با عنوان اینکه، دولت اقدامات شایسته ای در تمام حوزه ها انجام داده که گاهی به دلیل عدم اطلاع رسانی، مغفول مانده است، بیان کرد: اطلاع رسانی به موقع ، نقش مهمی در پاسخ دادن به شبهات و اقناع افکار عمومی برعهده دارند.
وی یادآور شد:روابط عمومی، فن، هنر و ابزار کار آن، تبلیغات است که بایستی ابزارهای لازم برای اطلاع رسانی مناسب از عملکردها در اختیار این واحد قرار گیرد.

روابط عمومی ابوالمشاغل نیست
وی تصریح کرد:امروز عصر اطلاعات است و بایستی روابط عمومی ها از ابزارهای نوین برای اطلاع رسانی استفاده کند.
وی با عنوان اینکه در تعدادی از دستگاه های اجرایی شهرستان چند وظیفه شغلی به روابط عمومی واگذار می شود، تاکید کرد: روابط عمومی، ابوالمشاغل نیست.
وی تصریح کرد: مدیران بایستی فردی را به عنوان کارشناس، مسئول یا متصدی روابط عمومی و مشاور دستگاه با ابلاغ داخلی یا رسمی به فرمانداری معرفی کنند.
کریمیان، خواستار تشکیل شورای مشورتی روابط عمومی شهرستان سقز شد و ادامه داد: در راستای تقدیر از تلاش های روابط عمومی ادارات از کارشناسان برتر روابط عمومی دستگاه های اجرایی تقدیر می شود.

کارشناسان: مدیران به روابط عمومی، باور ندارند
کمبود امکانات سخت ابزاری و نرم ابزاری، نداشتن ابلاغ پست سازمانی، داشتن چند مسئولیت در کنار کار روابط عمومی، عدم استقلال کاری، برگزاری دوره برای ارتقای سطح علمی، عدم باور مدیران به روابط عمومی، تقویت جایگاه سازمانی، وجود تشکل صنفی، ضرورت ارتباط بیشتر روابط عمومی با اصحاب رسانه، ضرورت شرکت در دوره های آموزشی از مواردی بود که توسط کارشناسان و متصدیان روابط عمومی در نشست بیان شد.
از 28 اردیبهشت تا 2 خردادماه به نام هفته روابط عمومی نامگذاری شده است، در شهرستان سقز 4 برنامه؛ سمینار شناسایی اخبار جعلی، نشست فرماندار با کارشنسان روابط عمومی، بازدید از شهرک صنعتی و نشست کتابخوان پیش بینی شده است که دو مورد از این برنامه ها برگزار شد و برنامه دیگر هم برگزار می شود.بازدید [ 188 ]