اخبار

فرماندار سقز: اقتصاد هنر خوشنویسی رونق گیرد

معاون استاندار و فرماندار سقز خواستار رونق گرفتن، اقتصاد هنر خوشنویسی در شهرستان شد.
فرماندار سقز: اقتصاد هنر خوشنویسی رونق گیرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان در اختتامیه اولین دوسالانه خوشنویسی سیاه مشق بیان کرد: تلاش برای معرفی و فروش آثار هنرمندان عرصه خوشنویسی از برنامه های جدی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد
کریمیان با عنوان اینکه، نامگذاری این جشنواره به نام امیرالکتاب، فرهیخته سقزی کار ارزشمندی بود، بیان کرد:در عرصه هنر خوشنویسی بایستی استعدادیابی و از استعدادهای نوظهور حمایت شود.
وی استادان حوزه خوشنویسی خواست تا برای معرفی، جذب شاگردان و ارتقای این هنر اصیل و ارزشمند از هیچ کوششی دریغ نکنند.
کریمیان در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: سیاه مشق به دلیل پویایی و نوآوری، هنرمندانه ترین و اوج هنر خوشنویسی ایرانی است.
در ادامه نفرات برتر معرفی شدند:
در بخش خوشنویسی شکسته رتبه سوم شامل تندیس جشنواره و جایزه نقدی به بابک برزه ای از کرمانشاه و رتبه دوم شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی به صورت مشترک به مصطفی کریم نژاد از بیجار و خالد عزیزی از سقز تعلق گرفت.
هیئت داوران این جشنواره تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه اول بخش خوشنویسی شکسته را فرزاد حامدی از سقز اهدا کرد.
هیئت داوران در بخش نستعلیق با توجه به کثرت و کیفیت آثار علاوه بر انتخاب نفرات برتر، بهروز مخلص از بانه و سعدی امیری از سنندج را شایسته تقدیر دانست و جایزه نقدی و لوح تقدیر جشنواره به آنها تقدیم کرد.
هیئت داوران مختار فریدون پور از سنندج و اردشیر وکیلی از کرمانشاه را به ترتیب نفرات سوم و دوم بخش خوشنویسی نستعلیق  معرفی کرد و تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی به آنها تعلق گرفت.
رتبه اول بخش نستعلیق مشترکا به مصطفی تاجیان و مهدی غفوری از همدان تعلق گرفت و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی جشنواره به وی اهدا شد.
در بخش گرایش های نوین به دلیل اینکه تعداد کم آثار، رحمان غلامی و هادی هنردوست شایسته تقدیر شناخته شدند.
نخستین دوسالانه خوشنویسی سیاه مشق (یادواره امیر الکتاب) با حضور اساتید برجسته و نام آشنای عرصه خوشنویسی کشور از جمله عطاالله سرمدی، یادگار خیام، سعید زمزیا، محمد صابر صابر، امجد افتخار، صدیق غلامی، حسن انجمن، حافظ رنجبر و صابر میکائیلی در روزهای ٩ و ١٠ اسفند در مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سقز برگزار شد.


بازدید [ 185 ]