اخبار

فرماندار سقز : ارتش جمهوری اسلامی ایران، يک ارتش مقتدر، صلح طلب و مردمي است

فرماندار سقز با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران يک ارتش مقتدر، صلح طلب و مردمي است ، گفت: خصوصيت مردمي بودن براي نيروهاي نظامي ، انتظامي و امنيتي باعث افتخار نظام ايران اسلامي است و به واسطه همراهي و همدلي اين نيروها با مردم و پيروي محض از فرماندهي کل قوا بوده که تاکنون کشور از گزند دشمنان در امان مانده است.
فرماندار سقز : ارتش جمهوری اسلامی ایران، يک ارتش مقتدر، صلح طلب و مردمي است

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سقز ، علي اکبر ورمقاني، روز چهارشنبه در آئين گراميداشت روز ارتش که در خيابان انقلاب اسلامي اين شهر برگزار شد، افزود: در 26 فروردین سال 1358، بنیانگذار جمهوری اسلامی در پیامی خطاب به ملت شریف و مبارز ایران روز چهارشنبه 29 فروردین را «روز ارتش» اعلام کردند تا ارتش در این روز در شهرستان‌های بزرگ با ساز و برگ به رژه بپردازند و پشتیبانی خود را از جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران و حضور خود را برای فداکاری در راه استقلال و مرزهای کشور اعلام نمایند.
ورمقانی ادامه داد:امام خمینی در پیام خود از ملت خواستند تا در این روز از ارتش اسلامی استقبال کنند و از آنان احترام برادرانه بنمایند و پشتیبانی خود را از ارتش اعلام نمایند. زیرا ارتش اکنون در خدمت ملت و اسلام است.
وي با بيان اينکه،  تير خلاص را ارتش در 15 بهمن به بدنه طاغوت شليک کرد، تصريح کرد:ارتش به اين مفتخر است که شهيداني چون صياد شيرازي ها، شيرودي ها، فکوري ها و  فلاحي ها را تقديم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران کرد.
ورمقانی گفت:با پیوستن ارتش به مردم در جریان انقلاب سال ۵۷، روند پیروزی انقلاب شتاب بیشتری به خود گرفت و هزینه‌های انقلاب نیز کاهش یافت.
فرماندار سقز عنوان کرد:نظام شاهنشاهی که در آن ایام از پایگاه مردمی برخوردار نبود، تمام چشم امید خود را به ارتش دوخته بود و ارتش را تنها تکیه گاه خود می‌دانست و تصور می‌کرد ارتش در مقابل مردم می‌ایستد اما به‌دنبال دیدار همافران با امام تمام نقشه‌های رژیم نقش بر آب شد و رژیم زوال و نابودی خود را به چشم دید.
وی عنوان کرد: در مقطعی از زمان که رژیم بعث عراق به دنبال برپایی کنفرانس سران غیر متعهدها در بغداد بود تا به این ترتیب امنیت بغداد را به رخ بکشد، نیروهای هوایی ارتش کشورمان با گلباران فرودگاه بغداد خواب را بر صدام و صدامیان پریشان کردند.
ورمقانی عنوان کرد: امروز بعد از گذشت 40 سال از عمر نظام اسلامی که به برکت رشادت‌ها، شهادت‌ها و آگاهی ملت و رهبری عالمانه رهبر معظم انقلاب محقق شده است و ریشه های این درخت کهنسال هر روز پایدارتر می شود.
وی در ادامه به تشریح نقش ارتش در دفاع مقدس، نا آرامی های کشور و دفاع از خاک و شرف ایران اسلامی و شرکت در در عملیات های جداگانه، مشترک با نیروهای سپاه، نیروهای مردمی و بسیج و حضور در عملیات فتح خرمشهر، کربلاها، والفجرها پرداخت.
سخنران 29 فروردین سال 97 با اشاره به نقش ارتش در جریان زلزله اخیر کرمانشاه در کمک به مردم وبازسازی تصریح کرد: نیروهای نظامی و انتظامی ایران اسلامی این افتخار را دارند که در زمان صلح هم به فکر آبادانی و خدمت رسانی هستند.
فرمانده تيپ 228 شهيد سرلشکر ابراهيم ثابت سقز هم با بيان اينکه، ارتش ايران، نيرويي مردمی است گفت:ارتش قبل از انقلاب، ابزاري در دست استکبار براي سرکوب مردم بود.
سرهنگ امير درستي ،با گراميداشت رشادت هاي نيروهاي چهار گانه ارتش در دفاع از کيان ايران اسلامي افزود: ارتش بيش از 48 هزار شهيد و ده ها هزار جانباز و آزاده سرافراز تقديم کرده است.
وی عنوان کرد:مردم استان کردستان به فرمایش رهبر معظم انقلاب مردمی وفادار به انقلاب و در فرمایش معظم له، کردستان سرزمین فداکاری های بزرگ است.
در ادامه اين آئين، نيروهاي مسلح مستقر در شهرستان با انجام رژه، اقتدار خود را به نمايش گذاشتند.
قبل از برگزاري اين آئين، اداي احترام به شهداي ارتش با حضور فرماندار، امام جمعه و اعضاي شوراي تامين برگزار شد.
در اين آئين جمعي از خانواده معظم شهدا و اعضاي شوراي اداري و تامین شهرستان حضور داشتند.بازدید [ 456 ]