اخبار

فرماندار: توسعه شهرستان سقز، نیازمند مشارکت زنان

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: توسعه شهرستان سقز، نیازمند مشارکت زنان است و جایگاه تصمیم گیری و تصمیم سازی بانوان تقویت خواهد شد.
فرماندار: توسعه شهرستان سقز، نیازمند مشارکت زنان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان روز دوشنبه در نشست اولیه تشکیل پارلمان زنان با حضور لیلا آژیر، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان اظهار داشت: پارلمان زنان مانند سازمانی مردم نهاد، در پیشبرد ابعاد مختلف توسعه شهرستان، نقش مهمی برعهده دارد.
کریمیان در جمع قشرهای مختلف زنان عنوان کرد: ایده پارلمان زنان جزو الزامات برنامه ششم توسعه است و  پارلمان زنان در شهرستان سقز با حضور قشرهای مختلف زنان تشکیل و دولت از این تشکل مدنی حمایت خواهد کرد.
وی با بیان اینکه زنان، نیمی از جمعیت شهرستان را تشکیل می دهند و ظرفیتی بزرگ هستند که نباید از نقش سازنده آنان در روند توسعه پایدار مغفول بود، تصریح کرد: از تصمیم های پارلمان زنان برای تصمیم سازی در شهرستان استفاده خواهد شد. 
کریمیان با اشاره به انتصاب بانوان در پست های مدیریتی در دولت تدبیر و امید، عنوان کرد: همچنین در دولت دوازدهم، فضا برای فعالیت زنان و انجمن ها بیشتر بوده است که با تشکیل پارلمان، میزان مشارکت بانوان افزایش خواهد یافت.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان گفت: پارلمان زنان قائم به فرد نیست و کار و فعالیت در پارلمان، افتخاری و آن، نهادی مدنی است.
لیلا آژیر عنوان کرد: پارلمان زنان در دولت اول تدبیر و امید مطرح و این مجمع برای اولین بار در استان خراستان تشکیل شد.
وی بیان کرد: پارلمان، مینیاتوری از مجلس و مکانی برای تمرین تصمیم گیری و تصمیم سازی جهت ایفای نقش بهتر زنان در روند توانمند سازی بانوان و توسعه خواهد بود.
وی با عنوان اینکه، مشکلات شهرستان ها احصا شده، ادامه داد؛ تنگناها و نقاط قوت حوزه زنان در قالب سندی آماده شده است.
آژیر گفت: استفاده از بانوان در پستهای مدیریتی، اجرای برنامه های تاب آوری بانوان در شهرستانها، بررسی کودک آزاری و درصد ترک تحصیل دانش آموزان از اقدامات حوزه بانوان و خانواده استانداری بوده است.
بانوان حاضر در این جلسه هم با ایراد سخنانی بر اهمیت داشتن ضمانت اجرایی مصوبات پارلمان، بومی سازی تشکیلات پارلمان، توجه به لایحه های قانونی صیانت از کرامت زنان و خانواده و منع خشونت علیه زنان، انتصاب بانوان در پست های مدیریتی در آموزش و پرورش، توانمندسازی بانوان روستایی و توجه به بانوان روستا تاکید کردند.

 

بازدید [ 124 ]
برچسب ها