اخبار

فرماندار: تجهیزات و امکانات درمانی بیشتری به سقز اختصاص خواهد یافت

نشست فرماندار و اعضای شورای تامین شهرستان سقز با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان برگزار شد.
فرماندار: تجهیزات و امکانات درمانی بیشتری به سقز اختصاص خواهد یافت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان روز پنجشنبه در این نشست در فرمانداری با تشریح اقدام های انجام شده توسط سازمان های دولتی و مردم نهاد، تلاش های مردمی تحت عنوان پویش مردمی پیشگیری از کرونا را ستود. 
کریمیان با بیان اینکه پویش های مردمی اثر بخش بوده است، از قشرهای مختلف مردم برای رعایت توصیه های بهداشتی سپاسگزاری و تاکید کرد: این روند بایستی تا ریشه کنی بیماری ادامه پیدا کند.
کریمیان اظهار داشت: از همه سازمانهای غیر دولتی خواستارم تا مردم را برای پیشگیری از ویروس کرونا آگاه کنند.
وی با اشاره به سختی کار کادر درمان در این روزها برای پیشگیری، مبارزه ودرمان کرونا، تصریح کرد: مقابل کادر درمان سر تعظیم فرود می آورم.
کریمیان با بیان اینکه متاسفانه سقز به کانون کرونای استان تبدیل شده است از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی خواست تا امکانات و تجهیزات بیشتری به سقز اختصاص دهند.
وی همچنین از اقدامات خودجوش بازاریان برای تعطیلی بخشی از بازار در راستای کاستن از تجمعات برای جلوگیری ازشیوع این ویروس تشکر کرد.
فرماندار تاکید کرد: به دلیل ضرورت تامین نیازهای ضروری مردم، صنف های مرتبط با تامین اقلام اساسی در شهرستان سقز نبایستی تعطیل و زندگی مردم مختل شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان:شرایط جنگی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان هم با بیان اینکه شرایط جنگی است از مردم خواست تا با خود مراقبتی و دوری کردن از تجمعات به پیشگیری از این بیماری کمک کنند.
فرزین رضاعی اظهار داشت: هم اکنون آزمایش های اختصای کرونا در سنندج انجام می شود و مجوزهای لازم گرفته شده است.
وی با اشاره به کمبود مواد گندزدا از مسئولان خواست تا گند زدایی با حداکثر بهره وری انجام و موارد مشکوک با نظر مراکز بهداشتی شهر و روستا گندزدایی شود.
وی اظهار داشت:در این شرایط که نیاز به قرنطینه  شهرها نداریم، استقرار تب سنج ها در ورودی شهرها ضروری نیست و کار نمایشی و ائتلاف نیروست.
رضاعی بیان کرد: شهرستان سقز از نظر داشتن متخصصان عفونی، دکترهای عمومی و فضاهای بیمارستانی با مشکل مواجه نیست و در صورت نیاز بیمارستان شفا هم آغاز به کار خواهد کرد و بیمارستان صحرایی توسط بیمارستان شهید قاضی راه اندازی می شود.
وی اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون2  بیمار قطعی کرونایی از بیمارستان امام خمینی(ره) سقز و بیمارستان توحید سنندج ترخیص شده اند و بهبود یافته اند.
وی در خصوص آمار مبتلایان به کرونا در استان تصریح کرد: وزارت بهداشت قصد پنهان کاری ندارد.
رضاعی ادامه داد: تعداد بیماران قطعی مبتلا به کرونا در کردستان ۲۱ نفر است که از این تعداد شهرستان سقز با ۱۲ بیمار، بالاترین آمار را دارد.
وی افزود: تا امروز ۲۳۳ نفر مشکوک به ویروس کرونا به بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی در استان مراجعه کرده‌اند که از ۱۵۰ نمونه ارسالی ۲۱ مورد مثبت و ۵۴ نفر هم منفی بوده است.
وی اضافه کرد: تاکنون ۱۲ نفر در سقز، چهار نفر در بانه، ۲ نفر در سنندج، یک نفر در قروه، یک نفر درمریوان و یک نفر دردیواندره به کرونا مبتلا شده اند.
هوشنگ فولادی، مدیر درمان تامین اجتماعی استان کردستان هم گفت: تمام امکانات و پزشکان بیمارستان ها و درمانگاه های تامین اجتماعی استان برای درمان بیماران در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داده می شود.
در این جلسه فرماندهان نظامی و انتظامی هم اقدامات درون سازمانی در محیط های نظامی را پیرامون پیشگیری از این بیماری تشریح و برای همکاری شبانه روزی با ستاد بحران اعلام آمادگی کردند.

 

بازدید [ 78 ]