اخبار

وزیر راه و شهرسازی:

عقب ماندگی آسفالت راه روستایی کردستان جبران می شود

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه از محل طرح ابرار 2 هزار کیلومتر راه روستایی در سال 98 آسفالت می شود گفت:توجه به مناطق کمتر توسعه یافته و رعایت توازن منطقه ای را در نظر خواهیم گرفت.
عقب ماندگی آسفالت راه روستایی کردستان جبران می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، محمد اسلامی روز پنجشنبه در سفر به سقز اظهار داشت: سهم استان کردستان از این میزان 200 کیلومتر است و در سال 99 نیز 3 هزار کیومتر در کشور راه روستایی آسفالت خواهد شد که سهم کردستان به صورت ویژه دیده خواهد شد.
اسلامی همچنین در بازدید از طرحهای بیمارستان و فرودگاه سقز بیان کرد: کردستان، کارگاه راهسازی و ساختمان سازی است.
محمد اسلامی عنوان کرد: بیمارستان 235 تختخوابی شفای سقز پیشرفت خوبی دارد و به زودی به اتمام خواهد رسید و برای تجهیز به وزارت بهداشت واگذار می شود.
وی در ارتباط با فرودگاه سقز هم عنوان کرد: این پروژه یک زمانبندی دارد و موانع آن بایستی برطرف شود که یکی از آنها احداث سه کیلومتر جاده جایگزین تطویل باند است.
وی بیان کرد:عملیات باند و ترمینال و اپرون فرودگاه هم در دست احداث است و امید است تا قبل از پایان دولت فرودگاه به پایان برسد.
وزیر راه اظهار داشت: تقاطع غیر هم سطح کنار گذر سقز  و پایانه مرزی سیرانبند بانه هم جزو پروژه هایی است که در دست مطالعه قرار دارد.
بهمن مرادنیا استاندار کردستان خطاب به حقیقت، مدیر عامل شرکت سمندیس و پیمانکار پروژه بیمارستان 235 تختخوابی سقز گفت: اتمام این پروژه از اولویت های مسئولان استانی است.
 معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز هم در دیدار با وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه فرودگاه سقز یکی از طرح های کلان و راهبردی استان و شمال غرب کشور و کلید توسعه منطقه و همچنین امکان مناسبی برای سرویس دهی هوایی به شهرستان های شمالی کردستان و جنوبی آذریجان غربی است،  خواستار تخصیص اعتبار لازم برای تسریع در اتمام این پروژه شد.
کامیل کریمیان همچنین با اشاره به وعده دولت پیرامون اتمام بیمارستان 235 تختخوابی از پیمانکار پروژه خواست تا در اتمام آن تسریع کند.
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم در نشست با وزیر راه وشهرسازی با اشاره به پایین بودن میزان برخورداری راه های روستایی شهرستان سقز از آسفالت در مقایسه با میانگین استانی و کشوری گفت: سهم شهرستان سقز از آسفالت راه های روستایی افزایش یابد.
محسن بیگلری خواستار تخصیص اعتبار برای تسریع در پیشرفت عملیات راه سازی در مسیرهای سقز- بوکان و قطعه 3 سقز- بانه شد.
وی عنوان کرد: برای راه آهن میاندواب – سقز هم 41 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.
وی با اشاره به حادثه خیز بودن جاده بانه – سیرانبند، خواستار توجه وزارت راه به این مسیر شد.
حقیقت، مدیر عامل شرکت سمندیس نیز بیان کرد: در حال حاضر در شهرهای ملارد، قدس و سقز مشغول ساخت بیمارستان هستیم و دولت 37 میلیارد تومان به شرکت بدهکار است.
نماینده مشاور پروژه توسعه عوامل پروازی فرودگاه سقز هم در این بازدید گفت: 180 هکتار از اراضی برای فرودگاه در نظر گرفته شده است.
رستمی بیان کرد: تطویل باند از دغدغه های اصلی است و هم اکنون پایانه فرودگاه دارای 60 درصد و باند دارای 20 درصد پیشرفت فیزیکی و ساختمانهای جنبی هم تکمیل شده است.

 

بازدید [ 110 ]