اخبار

عبور از فضای مه آلود:دفاع تمام قد شهردار سقز از عملکرد شهرداری و نظارت شورای شهر

شهردار سقز تاکید کرد: شورا ناظر بر عملکرد شهرداری و شهرداری موظف به پاسخگویی به این نهاد است.
عبور از فضای مه آلود:دفاع تمام قد شهردار سقز از عملکرد شهرداری و نظارت شورای شهر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، چیا صالحی بابامیری در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: تعامل و تفاهم با شورای شهر انکارناپذیر است؛ وظیفه هر دو مجموعه، خدمت رسانی بیشتر و برآیند تفاهم، رضایت آفرینی شهروندان است.
صالحی بابامیری اظهار کرد:تخصیص دیرهنگام اعتبارات و دیر مشخص شدن پیمانکار طرح ها وبارندگی های 2 ماه اخیر از دلایل تاخیر در انجام پروژه های عمرانی بوده است.
وی افزود: تکمیل پروژه های نیمه تمام و پرداخت بدهی ها ، اولویت کاری شهرداری و از جمله برنامه های دارای قرار داد داخلی شهرداری، بهسازی و روان سازی معابر، بدنه سازی و جدول گذاری بلوارها وپیاده روی سازی است.
وی در مورد برنامه های دارای قرار داد استانی شهرداری هم گفت:احداث مجتمع فرهنگی، ساخت ساختمان امر به معروف ونهی از منکر (شهردار به عنوان مجری پروژه)، بازسازی و ایمن سازی محلات شهر، ساماندهی بستر رودخانه، آسفالت بلوار کردستان، تکمیل سالن آموزش ساختمان آتش نشانی،تکمیل بلوار 24 متری مُکریان، تکمیل محوطه سازی و تاسیسات پایانه مسافربری و تکمیل سالن چند منظوره ستاد بحران در سال 97 پیگیری و انجام می شود.

شهردار سقز با اشاره به طرح سوال اعضای شورای شهر از وی ، ادامه داد: شهرداری همواره در برابر شورای شهر موظف به پاسخگویی است .

وی با بیان اهمیت مدیریت هزینه اعلام کرد: پرداخت بخشی از بدهی پیمانکاران و هزینه پرسنل، هزینه های کارپردازی و سوخت خودروها به میزان 21 میلیارد و 444 میلیون تومان انجام شده است.
او با عنوان اینکه هدف شهرداری پرداخت حقوق و اضافه کار مناسب به نیروهای تنظیف است تصریح کرد یکی از سوالهای شورای شهر، حجم بالای کار این نیروها بود که شهرداری در قالب اضافه کار برای این مجموعه جبران کرده است.
 وی عنوان کرد: عدم ساماندهی بازارچه "قزاق خانه" به دلیل اختلاف نمایندگان این بازار و عدم اعتماد بازایران این مجموعه به شهرداری است.
شهردار با بیان اینکه یکی از مشکلات شهرداری، عدم اجرای کیفی طرح های عمران شهری به ویژه لکه گیری است اعلام کرد: نظارت بر عملکرد پیمانکاران تشدید می شود.
صالحی بابامیری با اذعان به روند کُند سرمایه گذاری در سقز در زمان تصدی خویش بیان کرد: روال فرایند سرمایه گذاری بسیار پیچیده و هزینه بر است که به عنوان مثال برای هر مطالعه و طرح سرمایه گذاری شهرداری باید 100 میلیون تومان هزینه اختصاص دهد و اگر در طول یکسال سرمایه گذار برای طرح پیدا نشود این هزینه هدر خواهد رفت.
وی ادامه داد: 400 میلیون تومان به حساب از طریق پیمانکاران در راستای استیفای حقوق شهرداری استرداد داده شده وتذکرهای اصلاحی سازمان بازرسی نیژ اعمال شده و در حال اعمال است.
وی عنوان کرد:برای تحول ساختاری و افزایش راندمان و کیفیت کار و خدمات بیشتر به مردم، واحدهای جدید از جمله ارزیابی عملکرد به مجموعه شهرداری سقز اضافه شده و پیگیر ایجاد شهرداری منطقه 1 و 2 هستیم.
او عنوان کرد:بی پاسخ گذاشتن نامه های شورای اسلامی در بحث ماده 17 و ماده 5 نشانه بی تفاوت بودن به این مجموعه نیست بلکه اجرای تمام وکامل این نامه ها به دلیل داشتن  206 میلیون تومان(با احتساب مکابتات شورای قبلی) بار مالی برای  شهرداری است که به شورا گفته ام بر اساس اولویت اقدام خواهد شد.
وی عنوان کرد: در تمام مواردی که شورا مطرح کرده اند از جمله تاسیس آزمایشگاه خاک، باید شهرداری از لحاظ سود و زیان این موارد را بررسی کند.

وی ادامه داد: به دلیل نهایی نشدن مکان جدید میدان دام زنده، تاکنون دامداری های تازه آباد از این منطقه شهری منتقل نشده اند.
شهردار به سوال خبرنگاران هم پاسخ داد و عنوان کرد: فرهنگسرای محلات، کتابخانه و قرائت خانه در محله های بهارستان، شهرک دانشگاه با مشارکت شهرداری، سرمایه گذار، کتابخانه و خیران احداث شود.
او ادامه داد:نیرو سازی و کادر سازی از اولویت ها است و اگر در حوزه معاونان جایجایی انجام شده به دلیل اصلاح روندها، تسریع در خدمات رسانی بوده و اگر معاونانی جابجا نشده اند به دلیل رضایت از آنان بوده است.
صالحی بابامیری اظهار کرد: پارک لاله، استاندارد سازی خواهد شد و سوئیت های اقامتی در ضلعی از این پارک ساخته می شود.
خبرنگاران در این نشست همچنین خواستار راه اندازی مرکز پژوهش افکار سنجی در شهرداری، انتقال دکه مطبوعات به میدان آزادی، ایجاد مرکز سقز شناسی، ایجاد قرائت خانه در محله های حاشیه، تفاهم بیشتر با شورای شهر، تولید محتوای دیجیتال و حمایت از رسانه های محلی شدند.

بازدید [ 400 ]