اخبار

عبور از بحران و احیای مجدد واحدهای صنعتی راکد در سقز

کامیل کریمیان، فرماندار سقز روز سه شنبه از تعدادی واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی قهرآباد بازدید کرد.
عبور از بحران و احیای مجدد واحدهای صنعتی راکد در سقز

در این بازدید معاون برنامه ریزی فرماندار، رئیس صنعت، معدن و تجارت و نماینده شرکت شهرکهای صنعتی، کریمیان را همراهی می کردند.
کریمیان در این بازدید کریمیان بر تسهیل گری اداره صمت و شهرک های صنعتی در راستای واگذاری وام های بانکی و زمین برای واحدهای تولیدی، تلاش برای فروش محصولات، برند سازی و افزایش میزان اشتغال این واحدها تولید کرد.
فرماندار سقز از کارگاه های تولید سبد پلاستیکی، تولید گرانول( ماده اولیه تولید محصولات پلاستیکی از نوع بازیافتی) ، تولید پوشاک شاد مهرحریر کردستان، تولید انواع بطری پریفرم  pet ،  لنت ترمز خودرو با برند شاهین و آریا، تولید و بسته بندی ضد یخ و شیشه شور خودرو و تولید انواع پخش ماشین و سینمای خانگی با برند آوا آرگن  ماد بازدید کرد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت در این بازدید بیان کرد: دولت از اواخر ۹۷ و ابتدای سال ۹۸ تاکنون در حوزه صنعت، معدن و تجارت از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی بیش از ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات ۴ درصد سرمایه ثابت و ۱۰ درصد سرمایه در گردش پرداخت کرده است.
بهنام میرزایی عنوان کرد: همچنین از محل اعتبارات اشتغال فراگیر بیش از ۵۵۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش ۱۸ درصدی و از محل اعتبارات طرح رونق تولید که هم اکنون ادامه دارد سرمایه ثابت و در گردش ۱۸ درصدی پرداخت که ۸ درصد از بهره این بخش به صورت یارانه ای در حال پرداخت است.
میرزایی ادامه داد: در شهرستان سقز، ۴۵ واحد صنعتی تاکنون از این اعتبارات استفاده کرده اند.
وی تصریح کرد: پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی در راستای تثبیت اشتغال، عبور از بحران، احیای مجدد، افزایش اشتغال و بازسازی و نوسازی خط تولید است.


بازدید [ 171 ]