اخبار

ظرفیت سیلوی کارخانه آرد گلنام آزادی۲۰ هزار تُن افزایش یافت

رئیس جهاد کشاورزی سقز در آئین افتتاح افزایش ظرفیت ۲۰ هزار تُنی سیلوی کارخانه آرد گلنام آزادی گفت: برای تکمیل این پروژه سرمایه گذار 5 میلیارد تومان آورده شخصی هزینه کرده که با احتساب فاز قبلی که پارسال افتتاح شد 12 میلیارد تومان آورده شخصی هزینه شده است.
ظرفیت سیلوی کارخانه آرد گلنام آزادی۲۰ هزار تُن افزایش یافت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، محمد نافع علایی نیا اظهار کرد:افزایش ظرفیت این سیلو، منجر به اشتغال 18 نفر و اضافه شدن 60 هزار تُن به ظرفیت سیلوی گندم شهرستان شده است.
وی بیان کرد:امسال استان کردستان با تولید یک میلیون و 170 هزار تُن گندم رتبه دوم کشور را به دست آورد که 200هزار تُن آن به مصرف استان رسیده و بقیه آن نیز جهت مصرف سایر استانها منظور می گردد.
علائی نیا ادامه داد:در حال حاضر، وجود 580 هزار تُن ظرفیت سیلوی گندم و 350 هزار تُن مجوز تاسیس سیلو، اسباب نگهداری مطلوب تر تولیدات استان کردستان را فراهم می نماید.
علائی نیا با بیان اینکه، تولید گندم سقز در سال جاری 215 هزار تُن بود، اظهار کرد: ظرفیت سیلوهای این شهرستان 132 هزار تُن و 45 هزار تُن نیز در دست احداث است.
در این آئین که روز سه شنبه برگزار شد، رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان و نماینده مردم شهرستان های سقز وبانه در مجلس، استاندار کردستان، فرماندار سقز، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و جمعی از مدیران حضور داشتند.

 

بازدید [ 180 ]