اخبار بخشداری ها

طرح مطالعات اشتغال زایی روستایی با همکاری دانشگاه کردستان در سقز انجام می شود

با همکاری سازمان مدیریت و دانشگاه کردستان، طرح مطالعات اشتغالزایی در ۵۰ روستای بخش مرکزی سقز انجام می شود.
طرح مطالعات اشتغال زایی روستایی با همکاری دانشگاه کردستان در سقز انجام می شود

بخشدار مرکزی سقز با بیان این مطلب و با اشاره به اهمیت توسعه اشتغال روستایی، عنوان کرد: از طریق فناوری و درکنار توانایی های جمعی، می توان به سمت ایجاد روستاهای هوشمند و کارآفرین حرکت کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز سامان عرفانی در نشست بررسی اجرای طرح مطالعات اشتغالزایی در جمع دهیاران، افزود: با هوشمند کردن روستاها به ویژه درحوزه مدیریت منابع آب و منابع طبیعی، فروش محصولات کشاورزی، اکوتوریسم و... می توان نقش اشتغال پایدار را در فراسوی توسعه متوازن، نهادینه کرد تا جایی که هر فرد در آبادی، بدون درنظر گرفتن جنسیت، تحصیلات و... بتواند کارآفرین باشد.
عرفانی ادامه داد: مهمترین ویژگی یک روستای هوشمند این است که به همه اهالی این اطمینان داده شود که کارگروهی، دانش و کنشگری آنان، بستری است که می توان نقش مولد و کارآفرینی را در محیط روستا معماری و مدیریت کرد.
وی از دهیاران خواست علاوه بر فعالیت های روزمره برای کارآفرینی و اشتغال در سطح روستاها تلاش و برنامه تدوین کنند.
دکتر رشید احمدرش، نماینده گروه مطالعاتی دانشگاه کردستان نیز اظهار داشت: با همکاری دهیاران و شوراها و اهالی روستاها در نظر است طرح مطالعات تدوین برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی به استناد قانون برنامه ششم توسعه در سطح تعدادی از روستاهای شهرستان سقز تدوین و جهت اجرا به فرمانداری و بخشداری ارایه کنیم.

 

بازدید [ 394 ]