اخبار

فرماندار سقز

ضرورت پدافند غيرعامل بايد در بين شهروندان نهادينه شود

فرماندار شهرستان سقز گفت: مفهوم و ضرورت پدافند غيرعامل بايد در بين شهروندان نهادينه شود.
ضرورت پدافند غيرعامل بايد در بين شهروندان نهادينه شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، علی اکبر ورمقانی، در آئین آغاز به کار مانور امداد و نجات در سیلوی  شهید تاجیک سقز افزود: مانورهاي پدافند غيرعامل مقدمه و اساس آمادگي در مقابل بحران هاي احتمالي است.
ورمقانی ، عدم اطلاع مردم از پدافند غیرعامل را یک ضعف دانست و تاکید کرد: باید مفاهیم و اصول پدافند غیر عامل به درستی اطلاع رسانی شود.
وی اظهار کرد: ساده ترین تعریف برای پدافند غیر عامل همان دفاع غیر نظامی است که در بطن آن خود مردم باید حضور داشته باشند.
وی خاطر نشان کرد، اگر ما چنین تمرینات و مانورهایی در بحث پدافند غیر عامل برگزار کنیم، سطح آمادگی و توان دفاع غیر عامل ما افزایش می یابدو  نقاط آسیب و ضعف شناسایی و مرتفع می شود.
مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کردستان هم گفت:پدافند غیرعامل چتری، برای محافظت از تاسیسات زیربنایی است که تاسیسات زیربنایی را از تهدیدات انسان ساز مصون می دارد.
جمال صالحی، پدافند غیر عامل را مجموعه اقدامات غیر مسلحانه دانست که باعت افزایش توان بازدارندگی و کاهش آسیب دیدگی ها در تهدیدات انسان ساز می شود.
وی افزود: ما با انجام این مانور ها میزان آمادگی خود را برای هر گونه تهدید انسان ساز در هر زمان ممکن می سنجیم تا نقاط ضعف و آسیب پذیر را تقویت کنیم.
وی با بیان اینکه پدافند غیر عامل مردم محور است تاکید کرد: باید بحث پدافند غیر عامل به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و آحاد مردم در این خصوص آمادگی و اطلاعات لازم را داشته باشند.
صالحی یادآور شد: قبل از انقلاب یک سیلوی 12 هزار تنی ذخیره سازی گندم در سقز وجود داشت داشتیم که  امروزه، توان ذخیره سازی گندم در این شهرستان به بیش از 100 هزار تن رسیده و باید این سیلوها به خوبی در مقابل تهدیدات محافظت شوند.


بازدید [ 1005 ]