اخبار

ضرورت نظارت بر نرخ گذاری قیمت ملک و زمین و تعیین اجاره در سقز

کامیل کریمیان، فرماندار سقز اظهار داشت: نرخ اجاره بها، با کمک دادستان و همکاری اصناف، ساماندهی خواهد شد.
ضرورت نظارت بر نرخ گذاری قیمت ملک و زمین و تعیین اجاره در سقز
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، فرماندار سقز برای بررسی گرانی کرایه ها و چند برابر شدن و روند تصاعدی اجاره خانه و مغازه بصورت سرزده از تعدادی بنگاه ها بازدید کرد.
کامیل کریمیان در دیدار و نشست با جمعی از متولیان بنگاه های زمین و ملک با اشاره به روند تصاعدی و غیر مرسوم و گلایه های مردمی، خواستار همفکری و چاره اندیشی شد. کریمیان با بیان اینکه، روند افزایشی قیمت ها منطقی نیست، عنوان کرد: افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصد اجاره خانه و مغازه، امری منطقی است. وی با بیان اینکه صاحبان مغازه و منازل مسکونی بایستی جوانب انصاف را رعایت کنند، عنوان کرد: به زودی با همفکری اتحادیه مربوطه و پشتوانه قضایی و صنعت، معدن و تجارت، تدابیر لازم برای جلوگیری از افزایش سرسام آور کرایه مغازه و منزل اتخاذ و با بنگاه دارانی که غیر از دستورالعمل اقدام کنند، برخورد می شود.
جمعی از صاحبان بنگاه های شهر سقز هم تولید نشدن مسکن به اندازه کافی، تورم، غیر متخصص بودن و بی انصاف بودن برخی از بنگاه ها و صاحبان املاک را از دلایل افزایش سرسام آور اجاره ها برشمردند. در این نشست و بازدید ها، معاون برنامه ریزی فرمانداری، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت و بازرسان این اداره و رئیس اتحادیه املاک حضور داشتند.
 

بازدید [ 74 ]