اخبار

فرماندار سقز تاكيد كرد:

ضرورت توجه به زیرساخت های فرهنگی شهر صاحب

فرماندار سقز در دیدار با اعضای انجمن ئاسوی ژیار، مسئول کتابخانه و رئیس کانون پرورش فکری کودکان و جوانان شهر صاحب، گفت: تکمیل ناحیه صنعتی، بهره برداری از پروژه عظیم ذوب آهن و ظرفیت کشاورزی و معادن غنی منطقه حکایت از آینده بسیار خوب این شهر و تحقق توسعه همه جانبه در منطقه است.
ضرورت توجه به زیرساخت های فرهنگی شهر صاحب

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سقز، کامیل کریمیان، روز سه شنبه در اين ديدار با اشاره به اقدامات مهم فرهنگی در شهر صاحب، تلاش مسولان و سازمان های مردم نهاد در خصوص تاسیس باشگاه کتابخوانی در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی، فعال بودن هنرمندان عرصه عکاسی، فیلم و مستند کوتاه و آموزش دادن فعالیتهای فرهنگی و هنری به کودکان و نوجوانان و همراهی و همدلی مردم با این نهادها را ستود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز هم با اشاره به فعالیتهای خودجوش نهادهای مردمی و علاقمندی شهروندان، بر ضرورت ساخت خانه فرهنگ تاکید کرد.
 هیوا حاج محمدی بیان کرد: در صورتی که زمین از سوی شورا و شهرداری اختصاص یابد، اعتبار لازم برای ساخت خانه فرهنگ جذب خواهد شد.
وی، باشگاه کتابخوانی شهر صاحب را جزو برترینهای کردستان برشمرد. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد در این دیدار ۲۰۰ جلد کتاب و لوح سپاس به این انجمن اهدا کرد. تاسیس باشگاه کتابخوانی، راه اندازی برنامه عصری با کتاب با عنوان چهارشنبه های کتاب، رونمایی از دو مجموعه شعر و راه اندازی قفسه های کتاب در مکان های پر تردد از اقدامهای این انجمن بوده است.

 

بازدید [ 43 ]