اخبار

صدای پرواز از فرودگاه سقز

مدیر کل عمران و توسعه فرودگاه های کشور گفت:فرودگاه سقز جزو طرحهای اولویت دار فرودگاه های کشور است و اعتبارات مورد نیاز برای ساخت و اتمام آن تامین شده است.
صدای پرواز از فرودگاه سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، محمد رضا زحمتکشان روز سه شنبه در بازدید از این پروژه و نشست بررسی مسایل و مشکلات آن، بیان کرد:فرودگاه سقز از مطالبه های چندین ساله مردم منطقه است.
زحمتکشان بیان کرد:هم اکنون پیمانکاران احداث ترمینال، ساختمان جانبی و توسعه عوامل پروازی مشغول فعالیت هستند.
فرماندار شهرستان سقز هم با اشاره به فعالیت پیمانکاران این پروژه و تاکید بر تسریع در فعالیت های آنها بر تعیین پیمانکار محوطه سازی، تصریح کرد.
کامیل کریمیان اظهار داشت؛ نماینده مشاور و پیمانکار فرودگاه سقز از سوی فرودگاه های کشور به فرمانداری و دستگاه های اجرایی معرفی شود.
کریمیان عنوان کرد: تامین زیرساخت های فرودگاه از طریق ادارات خدمات رسان شهرستان و استان تامین خواهد شد.
وی تصریح کرد: اتمام فرودگاه سقز از مطالبه های اصلی مردم و دولت و شرکت فرودگاه های کشور اعتبار لازم برای اتمام این پروژه را تامین کرده است.
نماینده مردم سقز وبانه در مجلس شورای اسلامی هم گفت: این طرح از مطالبه های اصلی مردم شهرستان و همچنین تعدادی از شهرستانهای کردستان و آذربایجان غربی است.
محسن بیگلری خواستار تسریع در اتمام این پروژه عمرانی شد.
گفتنی است بر اساس اعلام مشاور طرح، در حال حاضر احداث ترمینال فرودگاه، ساختمان جانبی و توسعه عوامل پروازی به ترتیب دارای 58 و 74 و 14 درصد پیشرفت فیزیکی است.
محوطه سازی، جابجایی حدود 3 کیلومتر جاده سقز مریوان، جابجایی دکل های برق  فشار قوی، جابجایی فیبر نوری، رفع معارض و تامین زیرساخت های فرودگاه از دیگر مواردی بود که مشاور و پیمانکاران پروژه پیرامون آن با مسئولان گفتگو کردند.

 

بازدید [ 95 ]
برچسب ها