اخبار

شهردار سقز معرفی شد

آئین معارفه و تکریم شهردار سقز با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی و مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کردستان برگزار شد.
شهردار سقز معرفی شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، معاون استاندار و فرماندار سقز، در این آئین که در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، شورا و شهرداری را نهادی خدمتگزار توصیف و با اشاره به خدمات قبلی این دو نهاد گفت: مردم شهرستان سقز قدرشناس هستندو اقدامات افراد خدمتگزار را فراموش نخواهند کرد.
علی اکبر ورمقانی با بیان اینکه، شورا و شهرداری نهادی خدمتگزار  هستند، افزود: شهردار جدید با شناسایی نیازها به همه ابعاد عمرانی، توسعه ای، اجتماعی، فرهنگی و هنری توجه کند.
وی تصریح کرد: نباید بدهی های شهرداری به یک نگرانی جدی برای این نهاد خدمت رسان  تبدیل شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان هم گفت:بزرگترین آسیب شهرهای کردستان،اختلاف بین شهرداران و اعضای شورا بوده است.
امیر قادری با بیان اینکه عمر خدمت برخی از شهرداران در استان کردستان کمتر از 2 سال بوده است، اظهار کرد: در برخی از شهرهای استان شورای اسلامی در طول دوره خدمت خود 4 بار شهردار را تغییر داده اند.
وی اضافه کرد:همدلی، وفاق و با هم بودن اعضای شورای اسلامی و شهردار و همه مسئولان رمز موفقیت آنان برای خدمتگزاری بهتر به مردم است.
او با بیان اینکه، محور همه مسئولان ، خدمت به مردم است، اضافه کرد: تغییرهای زودهنگام برای شهرداران و مجموعه شهرداری به مردم آسیب خواهد زد.
قادری بر ضرورت مدیریت یکپارچه شهری در ارائه خدمات به مردم، تلاش مضاعف برای سازندگای و آبادانی شهرها، توجه به پیوست های اجتماعی ، فرهنگی و محیط زیستی در طرح های عمران شهری ، ایجاداتاق فکر در شهرداری و شورا برای خدمت بیشتر و مطلوب به شهروندان، استفاده از  رویکردهای جدید در اداره شهر تاکید کرد.
معاون عمرانی استاندار کردستان همچنین خواستار توجه و ساماندهی بافت های ناکارآمد شهری از لحاظ کالبدی، اجتماعی، اقتصادی توسطز ستاد توانمندسازی شهرستان ها شد.
رئیس شورای اسلامی سقز هم از شهردار جدید خواست تا بر اساس شایسته سالاری از نیروهای شهرداری استفاده کند.
سردار دوغی عنوان کرد: برنامه ریزی جهت بازپرداخت ۱۲۰ میلیارد تومان بدهی شهرداری، توجه به شایسته سالاری در انتصاب ها، تقویت واحد املاک و حقوقی ، استفاده از ظرفیت تجاری- توریستی "چه م" سقز، توسعه زیرساخت ها، بهبود و ساماندهی معابر و کوچه ها ، تکمیل و تجهیز ترمینال، بازسازی بازار و ادامه ساخت مجتمع فرهنگی اولویت های کار شهردار جدید باشد.
سخنگوی شورای شهر سقز، امیر زارع زاده هم بیان کرد: شهردار جدید از بین 48 گزینه بر اساس شاخص های چندگانه انتخاب شد.
چیا صالحی بابامیری، شهردار جدید سقز، هم عنوان کرد:  شفاف سازی در عملکرد، خدمت رسانی به مردم و حرکت بر اساس سند چشم انداز 1404 از برنامه های اصلی وی در زمان تصدی شهرداری خواهد بود.
در این آئین از  محمد نوری شهردار سال های 1346 تا 1350 شهر سقز تقدیر و در ادامه از خدمات چندساله شهردار قبلی، ضیاء الدین نعمانی تجلیل شد.


بازدید [ 2517 ]