اخبار

شهدا و خانواده شهدا میزبان مردم و مسئولان

در ششمین روز از گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که به نام روز معنویت، ایثار و شهادت در تقویم دهه فجر سال 98 نامگذاری گردیده، شهدا و خانواده شهدا، میزبان مردم و مسئولان شهرستان سقز بودند.
شهدا و خانواده شهدا میزبان مردم و مسئولان

در این روز جمعی از خانواده شهدا، امام جمعه، کامیل کریمیان، فرماندار سقز، مسئولان و مردم با حضور در گلزار شهدا، در آئین غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا شرکت و با 611 شهید شهرستان تجدید میثاق کردند.
پیش از برگزاری غبارروبی، لقمان حسنی، رئیس بنیاد شیهد و امور ایثارگران شهرستان سقز، پیام نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور را به مراسم سراسری «میهمانی لاله ها قرائت کرد.
در بخشی از پیام سید محمد علی شهیدی آمده بود: تكريم و تعظيم شهيدان و ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت، وظیفه‌ای ارزشمند و متعالی است.
همچنین در بخشی از این پیام آمده بود:بی‌شک انتخابات یکی از عرصه‌های مهم برای حضور مردم در تصمیم گیری‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است که اگر آگاهانه و شایسته انجام شود نقش مهمی در پیشرفت و توسعه کشور خواهد داشت.
همچنین حجت الاسلام برومند رازیانی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی سقز به تشریح سه شعار انقلاب اسلامی ایران، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی  پرداخت.

حضور در جمع خانواده شهدا
کریمیان، فرماندار سقز همچنین با حضور در جمع خانواده شهدا؛ کریم عبدی، حسن افشاری و محمد صالح آئین با گرامیداشت یادوخاطره شهدای انقلاب اسلامی، اظهار داشت: استقلال، اقتدار و آسایش امروز میهن عزیز اسلامی وامدار ایثار و جانفشانی شهدا و ایثارگران و خانواده آنان است.
کریمیان افزود: بایستی از دل های دریایی پدران و مادران و خانواده های معظم شهدا درس بردباری یادگرفت.

 

بازدید [ 91 ]