اخبار

سقز می تواند به الگوی موفق کنترل کرونا در ایران تبدیل شود

اپیدمیولوژیست کردستانی و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گفت: همکاری و همراهی دولت و مردم و اقدام های انجام شده توسط دستگاه های اجرایی و کمپین های مردمی قابل تحسین است و ادامه این روند می تواند سقز را به الگوی موفق کنترل کُرونا در ایران تبدیل کند.
سقز می تواند به الگوی موفق کنترل کرونا در ایران تبدیل شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، دکتر ابراهیم قادری روز چهارشنبه در جلسه پدافند زیستی با حضور کامیل کریمیان، فرماندار سقز اضافه کرد: بیماران ترخیص شده مبتلا و مشکوک به کرونا که اکنون در قرنطینه خانگی هستند اگر توصیه های بهداشتی را رعایت نکنند، دانشگاه علوم پزشکی از آنان به دادستانی شکایت خواهد کرد.
قادری همچنین در نشست با جمعی از خبرنگاران و مسئولان کمپین های پیشگیری از کرونا در سقز عنوان کرد: مردم سقز تا ۴۲ روز دیگر با ویروس کرونا درگیر خواهند بود. 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: هنوز به مرحله اوج سرایت کرونا ویروس نرسیده ایم، هرچند روند افزایش کند شده است.
دکتر ابراهیم قادری افزود: از فردا ۴ پست بازرسی با همکاری هلال احمر در ورودی های استان از جمله مسیر سقز- بوکان، کامیاران، سقز- سردشت، بیجار - زنجان برای کنترل مسافران ورودی و عدم پذیرش مهمان ایجاد می کنیم.
وی اضافه کرد: بیمارستان شفای سقز تکمیل نشده و دانشگاه علوم پزشکی تا پیشرفت ۱۰۰درصد ، آن را تحویل نمی گیرد.
 دکتر قادری با اشاره به پاک بودن روستاها از کرونا به روستائیان توصیه کرد: تا ریشه کنی این ویروس، از سفر به شهر خودداری کنند.

 

بازدید [ 47 ]