اخبار

سقز قهرمان خیز؛ وجود 210 قهرمان ورزشی در سطح ملی

رئیس اداره ورزش و جوانان سقز با اشاره به وجود 210 قهرمان ورزشی در سطح ملی در این شهرستان گفت:این تعداد از آمار 136 نفری سنندج بیشتر است.
سقز قهرمان خیز؛ وجود 210 قهرمان ورزشی در سطح ملی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، فرزاد خاکی روز دوشنبه در دیدار با فرماندار سقز اظهار کرد:آمار تعداد قهرمانان ورزشی در سطح استانی و منطقه ای در شهرستان سقز یک هزار و 200 نفر است.
خاکی  در این دیدار که جمعی از نمایندگان هیات ها و مدیران باشگاه های ورزشی حضور داشتند، عنوان کرد: 24 هزار ورزشکار در شهرستان سقز وجود دارد که تاکنون 14 هزار نفر در شته های مختلف سازماندهی شده اند.
وی با اشاره به اهمیت فعالیت بانوان در عرصه ورزش به توجه ویژه به بانوان اشاره و بیان کرد:از 14 هزار ورزشکار سازماندهی شده، 5500 نفر آنان بانوان هستند.
وی اعلام کرد: تعداد یک هزار و 200 مربی و داور مشغول آموزش و ارزیابی فعالیت های ورزشی در سطح شهرستان سقز هستند.
خاکی اضافه کرد: در روستاها هم به ورزش توجه شده و در حال حاضر دو سالن سقف بلند، 30 زمین ورزشی رو باز و 6 خانه ورزش روستایی فعال هستند.
او همچنین با اشاره به علاقه و رغبت مسئولان هیات های ورزشی به پویایی رشته های ورزشی گفت: داشتن مشکل مالی هیات های ورزشی از بزرگترین دغدغه های عرصه ورزش است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه سقز در این دیدار گفت:عشق مردم این شهرستان و هیات ها به ورزش ستودنی است.
کامیل کریمیان بیان کرد:سقز به عنوان نگین ورزش منطقه غرب کشور مطرح است و خادم ورزش سقز خواهم بود و از هیچ کوشی برای ارتقای ورزش شهرستان سقز دریغ نخواهم کرد.
کریمیان ادامه داد: ورزش رمز تندرستی و پویایی است و توسعه آن، ارتقای سلامت عمومی و افزایش روحیه و نشاط اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

بازدید [ 308 ]