اخبار

سقز آماده خرید گندم کشاورزان

معاون برنامه ریزی فرماندار سقز از آمادگی لازم مراکز خرید شهرستان برای خرید گندم کشاورزان خبرداد.
سقز آماده خرید گندم کشاورزان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، فریبرز اولیایی در نشست با مدیر کل تعاون روستایی، مدیر نمایندگی شرکت بازرگانی دولتی و مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اظهار کرد: بستر سازی کافی و لازم برای خرید گندم کشاورزان شهرستان سقز انجام شده است.
جمال صالحی، مدیر نمایندگی شرکت بازرگانی دولتی هم از ممنوعیت گندم سال های قبل و وارداتی خبر داد و تصریح کرد: گندم استان کردستان به عنوان یک برند در کشور مطرح که بحث صادرات گندم شهرستان های دهگلان و دیواندره به کشور عمان مطرح است.
پیمان اسکندری، مدیر کل تعاون روستایی استان کردستان هم با بیان اینکه دستگاه های متولی خرید گندم باید تمهیدات لازم برای کاهش دغدغه کشاورزان بیاندیشند گفت: برداشت و خرید گندم بزرگترین تحول اقتصادی استان کردستان است.
شهریار حنیفی مدیر بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان هم با بیان اینکه بر اساس بخشنامه های اعلامی، ملاک خرید گندم از کشاورزان ثبت نام در سایت پهنه بندی است  از استقبال کشاورزان کردستانی برای ثبت نام در این سامانه خبرداد.
بررسی مسایل فنی و به ویژه امکانات نرم افزاری و اینترنت مراکز خرید، بحث سن زدگی گندم بیشتر از 4 درصد و میزان مزد کامیونداران از دیگر مسایلی بود که در این نشست مطرح شد.

 

بازدید [ 413 ]