اخبار بخشداری ها

سفر روستایی مسئولان شهرستان سقز

فرماندار شهرستان سقز و نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی به روستاهای بخش زیویه سفر و با مردم آبادی ها دیدار کردند.
سفر روستایی مسئولان شهرستان سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان در دیدار محسن بیگلری نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس با مردم "کاکه سیاب" گفت: ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای رفع مشکل آب این آبادی اختصاص می یابد.
بیگلری نیز در دیدار با مردم این آبادی بر ادامه اجرای طرح هادی روستا تاکید کرد.
فرماندار و نماینده مردم سقز و بانه همچنین در جمع مردم روستاهای " دره اسماعیله" و "دره وزان سفلی" بر اجرای پروژه دفع بهداشتی فاضلاب با مشارکت مردم تاکید کردند.
مردم روستاهای بخش زیویه هم در گفتگو و دیدار با نماینده عالی دولت و وکیل مردم در مجلس بر استفاده از بهورزان زن و افزایش اعتبارات دهیاری ها تصریح کردند.
مردم روستای دره وزان علیا در دیدار کریمیان، فرماندار سقز و بیگلری نماینده مردم سقز و بانه همچنین بر تسطیح و رگلاژ جاده روستا تاکید کردند.
رفع مشکل آنتن دهی و گازرسانی به روستا از دیگر درخواست های مردم در سفر مسئولان به این روستا بود.
کمال رضایی‌، رئیس شرکت گاز نیز در این دیدار گفت؛ در دهه فجر ۹۹ گاز روستای دره وزان علیا روشن می شود.
عطا ا..نوروزی، مدیر شرکت توزیع برق سقز هم گفت: ۱۰ تیر برق روشنایی در روستا نصب می شود.
سلطانی، رئیس آبفار هم اظهار کرد؛ مشکل کم آبی روستا برطرف می شود.
در ادامه این بازدیدها، کریمیان در دیدار با مردم روستای" قلعه جقه" اظهار کرد؛ گازرسانی این روستا تا پایان سال انجام می شود.
وی همچنین بر مقاوم سازی منازل روستایی تاکید و با اشاره به هزینه بالای ساخت و آماده سازی جاده های روستایی به کمبود اعتبارات اشاره و بیان کرد: آسفالت راه روستایی بسیار پر هزینه است.
در این دیدار، بیگلری، نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس هم خواستار تلاش مسئولان برای خدمت رسانی بیشتر به مردم آبادی ها شد.
بیگلری و کریمیان در این دیدار با مردم"درگاه سلیمان"  با اشاره به اهمیت تخصیص آب برای رونق تولید در آبادی اعلام کردند: در سفر رئیس جمهور به سقز مجوز آبیاری ۵۵۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان سقز اخذ می شود.
بیگلری با اشاره به اینکه ۴۷ درصد از زمین های کشاورزی کشور، آبی هستند بیان کرد: این میزان در استان کردستان ۱۱ درصد است.
مردم آبادی در این دیدار، خواستار آسفالت جاده روستا و احداث خانه بهداشت شدند.
در این دیدار مردمی معاونان برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار، بخشدار زیویه، رئیس شورای بخش و جمعی از مسئولان شهرستان سقز حضور داشتند.

بازدید [ 684 ]