اخبار

سرپرست فرمانداری سقز هفته جهاد کشاورزی را تبریک گفت

سرپرست فرمانداری سقز در پیامی، سالروز تاسیس جهاد سازندگی و هفته جهاد کشاورزی را به جهاد گران و خانواده بزرگ بخش کشاورزی، کشاورزان و تولیدکنندگان تبریک گفت.
سرپرست فرمانداری سقز هفته جهاد کشاورزی را تبریک گفت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز متن پیام تبریک کامیل کریمیان به شرح زیر است:
جهاد سازندگی نهادی انقلابی است که در تاریخ ۲۷ خرداد ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی (ره) برای رسیدگی به مناطق محروم و دورافتاده ایران تاسیس و در جهت اصلاح نظام اداری با وزارت کشاورزی ادغام و وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شد که در فرمایش حضرت امام خمینی (ره)، زحمات بی وقفه جهاد ، این سنگر سازان بی سنگر در دفاع مقدسمان از جمله مسائلی است که ترسیم آن در قالب الفاظ نمی گنجد.
كشاورزی یكی از قطب‌های اصلی در پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور است چرا كه علاوه بر استقلال و خودكفایی ملی؛ زمینه اشتغال وسیع، آبادانی و به دنبال آن صادرات را فراهم می‌کند و در این راستا، امنیت و استقلال غذایی برای هر کشوری اولویت اساسی است.
استان کردستان و به تبع آن شهرستان سقز به عنوان یکی از نواحی مستعد در امر کشاورزی و دامپروری می تواند مزیت نسبی خوبی برای ایجاد، رونق و توسعه اشتغال داشته باشد.
بدون شک تنها راه برون رفت از معضل بیکاری سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی است که می تواند مقدمات توسعه پایدار شهرها و شهرستان سقز را فراهم کند.
بی شک وزارت جهاد کشاورزی جزو وزارتخانه های تاثیر گذار در اقتصاد کشور و محور توسعه است که باید به بحث ایجاد ظرفیت اشتغال در روستاها بیشتر توجه کند وکشاورزان عزیز و جهاد کشاورزی باید در جهت توجه اصولی به پیاده کردن الگوی کشت و کشت منطبق بر توجیه اقتصادی تلاش کنند.
 اینجانب این هفته را به‌ تمامی جهادگران عرصه کشاورزی به‌ویژه به مدیر و کارکنان سازمان جهاد، ادارات منابع  طبیعی و دامپزشکی و تعاون روستایی در استان کردستان و شهرستان سقز ، تولیدکنندگان و بهره‌برداران تبریک عرض می نمایم.

 

بازدید [ 584 ]