اخبار

سرپرست فرمانداری سقز: فساد اداری از رگ گردن به مسئولان نزدیکتر است

سرپرست فرمانداری سقز گفت: فساد از منکرات بزرگ و مبارزه با فساد اداری از معروفات بزرگ و فساد اداری از رگ گردن به مسئولان نزدیکتر است.
سرپرست فرمانداری سقز: فساد اداری از رگ گردن به مسئولان نزدیکتر است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان در هفتمین جلسه شورای اداری که با محوریت گرامیداشت هفته امر به معروف ونهی از منکر و پیشگیری از فساد اداری برگزار شد بر ضرورت توجه مسئولان به حفاظت از بیت المال و قانون گرایی تاکید کرد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه مسئولیت در نظام اسلامی، امانت است و مسئولان شهرستان ارزیابی می شوند، عنوان کرد: ملاک ارزیابی مدیران، خدمت بیشتر به مردم، پاسخگویی و عملکرد مناسب است.
وی از اعضای شورای اداری خواست تا با نشاط و جدیت در عرصه خدمات رسانی به مردم اقدام و امید به جامعه تزریق کنند.
وی با اشاره به ضرورت جوان گرایی مدیریت ادارات، اظهار کرد:از کارشناسان توانمند و جوان در عرصه مدیریت اداری استفاده می شود.
رئیس شورای اداری شهرستان سقز همچنین از کمیته تنظیم بازار سقز خواست نسبت به کنترل و رصد بازار با جدیت بیشتری تلاش کنند.
امام جمعه سقز هم اظهار کرد: بزرگترین انگیزه قیام امام حسین علیه السلام مسئله امر به معروف و نهی از مـنکر بود و رعایت امر به معروف ونهی از منکر و ترویج معروفات و منکرات بر همه مسلمانان واجب است.
ماموستا سید حسین حسینی گفت:ترویج امور معروف در قرآن به پیامبران و به ویژه حضرت محمد(ص) دستور داده شده و در قرآن کریم آمده است، امت اسلام به واسطه آمر به معروف و ناهی از منکر بودن، بهترین امت شناخته می شوند.
حسینی با اشاره به ویژگی های آمران به معروف و ناهیان از منکر بیان کرد:افرادی که به صفات نیک آراسته هستند باید در جامعه امر به معروف ونهی از منکر کنند.
وی نقد پذیر بودن، تکریم ارباب رجوع ومردم و تلاش برای اصلاح امور جامعه، کمک به فقرا و نیازمندان و احتکار نکردن را از معروفات مهم برشمرد.
صادق تاشان سرحسابرس دیوان محاسبات استان کردستان هم پیرامون سلامت ادارای و مهمترین آسیب های نظام اداری است که منجر به فساد می شود به ایراد سخن پرداخت.
سرهنگ علی ولی زاده، جانشین فرماندهی انتظامی سقز هم با اشاره به در پیش بودن هفته ناجا خواستار همکاری ادارات در برگزاری برنامه های این هفته در شهرستان سقز شد.

 

بازدید [ 495 ]