اخبار

سرپرست فرمانداری سقز: جنگ تحمیلی به شکست تحمیلی دشمن تبدیل شد

سرپرست فرمانداری سقز با اشاره به دلاورمردی های رزمندگان ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس در دفاع از خاک و آب میهن گفت: جنگ تحمیلی به شکست تحمیلی دشمن تبدیل شد.
سرپرست فرمانداری سقز: جنگ تحمیلی به شکست تحمیلی دشمن تبدیل شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان روز شنبه در آئین رژه نیروهای مسلح اظهار کرد:دفاع مقدس، نقطه عطف و روزی به یادماندنی در تاریخ کشورمان است که بر تارک تاریخ حماسه، ایثار ، مقاومت و پایداری آزادگان جهان می‌درخشد.
کریمیان عنوان کرد: در دفاع مقدس و جنگ هشت ساله، مفاهیمی ارزشمند چون شهادت، ایثار، مقاومت و فداکاری در تاریخ ادبیات سیاسی، فرهنگ و اجتماع بسط یافت و بازآفرینی شد.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران از 15 خرداد 42 به رهبری حضرت امام خمینی(ره) آغاز و در بهمن 57 به پیروزی رسید و در این مدت همواره نظام دو قطبی جهانی در تلاش بودند که انقلاب شکوهمند ایران اسلامی در مرحله اول تثبت نشود و در مراحل دیگر به دنبال این اهداف بودند که انقلاب به دیگر کشورها صادر نشود.
سخنران ویژه مراسم آغازین هفته دفاع مقدس در سقز با اشاره به تاریخ جنگ دفاع مقدس گفت: از 31 شهریورماه 59 تا فتح خرمشهر و از فتح خرمشهر تا پایان جنگ به عنوان تاریخ جنگ هشت سال دفاع مقدس به دو بخش تقسیم می شود.
کریمیان با اظهار اینکه وحدت و انسجام نیروی مسلح کشور یکی از رموز آزادی خرمشهر بود، بیان کرد: خرمشهر 19 ماه در تصرف دشمن بعثی بود که بعد از حصر آبادان به فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران در عملیات ثامن الائمه، زمینه آزاد سازی خرمشهر فراهم و دفتریجدید از جنگ ورق خورد.
وی با اشاره به اهمیت وحدت تمامی نیروهای مردمی، مسلح و بسیجی، امنیتی و اطلاعاتی در زمان جنگ تحمیلی گفت: دوران دفاع مقدس، هنگامه همبستگی ملی ملت ایران در دفاع از اسلام و مرزهای سرزمینی بود که با نثار خون پاک فرزندان این مرزو بوم و ایثار و مجاهدت های مثال زدنی آنان جاودانه شد.
کریمیان در بخشی دیگر از سخنان خود به حمایت های سایر کشورها در حمایت از کشور عراق در جریان جنگ تحمیلی اشاره و عنوان کرد:بر اساس اعلام موسسه های موثق تحقیقاتی غرب، کشورهای حوزه خلیج فارس 50 تا 200 میلیارد دلار به صدام برای جنگ علیه کشورمان کمک کردند.
سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان سقز اعلام کرد:خودباوری، استقلال و وحدت تمام نیروهای مسلح از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس بود.
کامیل کریمیان همچنین به بدعهدی آمریکا اشاره و تصریح کرد:آمریکا با خارج شدن از پیمان های بین المللی نشان داد که عهد شکن است و ایران اسلامی به تمامی تعهدات بین المللی پایبند بوده و به کسی که عهد شکسته است باور نخواهد کرد.
وی با اشاره به توطئه اقتصادی دشمن و عنوان اینکه اتاق جنگ آمریکا از وزارت جنگ به وزارت خزانه داری تغییر یافته تصریح کرد: ملت ایران اسلامی از این پیچ تاریخی هم عبور خواهد کرد و تنها راهکار برای عبور از مشکلات، اتحاد مردم و مسئولان است زیرا دشمن نموی تواند صف های محکم را بشکند.

جایگاه کردستان در دفاع مقدس، ارزشمند است

فرمانده تیپ 228 متحرک هجومی شهید ابراهیم ثابت شهرستان سقز نیز در سخنانی با قرائت بیاناتی از مقام معظم رهبری در سفر به استان کردستان از جمله؛ کردستان، سرزمین فداکاری های بزرگ، سرزمین هنر و فرهنگ است به اهمیت جایگاه استان کردستان در دفاع مقدس اشاره کرد.

سرهنگ امیر درستی همچنین به نقش نیروهای هوایی، دریایی و زمینی ارتش در جریان جنگ هشت سال دفاع مقدس اشاره و تلاش رزمندگان را ستود و تصریح کرد: دلاور مردی های ارتش فراموش نخواهد شد.
درستی با بیان اینکه نیروهای ارتش بر اساس رصد مرزهای کشور، از آمادگی و لشکرکشی صدام قبل از 31 شهریور ماه به کشور خبر داشتند، عنوان کرد: در آن زمان مجلس وقت در سال 58 به تذکرات ارتش توجه نکرد.
وی یادآور شد: امروز مطالعه تاریخ جنگ دفاع مقدس بسیار ضروری است و امروز ملت ایران باید این امنیت را پاس بدارند.
در ادامه اين آئين، نيروهاي مسلح مستقر در شهرستان با انجام رژه، اقتدار خود را به نمايش گذاشتند.
قبل از برگزاري اين آئين، اداي احترام به شهداي ارتش با حضور سرپرست فرمانداری، امام جمعه و اعضاي شوراي تامين برگزار شد.
31شهریور 59 سالگرد آغاز جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه ایران است و از این روز تا ششم مهر به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

 

بازدید [ 397 ]