اخبار

فرماندار سقز:

ستاد انتخابات، اتاق شیشه ای است كه تمام فرآيند انتخابات را شفاف و بدون هرگونه شائبه برگزار می كند

فرماندار و رئیس هیات اجرایی انتخابات سقز گفت:ستاد انتخابات شهرستان، اتاق شیشه ای است كه تمام فرآيند انتخابات را کامل و شفاف و بدون هرگونه شائبه برگزار می كند.
ستاد انتخابات، اتاق شیشه ای است كه تمام فرآيند انتخابات را شفاف و بدون هرگونه شائبه برگزار می كند

کامیل کریمیان روز سه شنبه در ششمین جلسه شورای اداری اظهار داشت: اعتماد عمومی، انسجام و وحدت ملی دُر نایابی است که بایستی از آن حفاظت کنیم.
کریمیان افزود: رعایت اصل بی طرفی و حفاظت و حراست از آرای مردم، اصل های اساسی در انتخابات است و  هیات های چندگانه به شبهات پاسخ خواهند داد.
کریمیان بیان کرد:برگزار کنندگان به دنبال نتیجه انتخابات نیستند بلکه در پی برگزاری انتخاباتی باشکوه سالم و پرشور هستند
وی در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: قهر با صندوق های رای، اقدامی مدنی نیست و مخالف حرکت توسعه شهرستانی است.

افزایش برخورد با متخلفان صنفی
فرماندار سقز با بیان اینکه برخی از گرانی ها در سقز ناشی از نوسانات اقتصادی است از دستگاه های تامین کننده کالاهای اساسی خواست تا کالاهای یارانه ای را جذب و بسترهای لازم و مناسب برای توزیع آنها در سطح شهرستان، فراهم کنند.
وی تصریح کرد: تنظیم بازار از اولویت های اساسی و دستور کارهای اصلی است و ادامه داد: در راستای برخورد با گرانفروشی، اقدامات خوبی انجام شده و بازرسان اصناف، صمت و تعزیرات حکومتی باید به جد، بازار را رصد کنند.
وی همچنین با اشاره به تغییر قیمت گوشت و ارزان شدن آن بر توجه به اصلاح قیمتهای رستورانها و اغذيه فروشی ها، ارائه غذای سالم و با کیفیت تاکید کرد.

فرماندار سقز: با مانع تراشان سرمایه گذاری برخورد می شود
نماینده عالی دولت در شهرستان سقز همچنین با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری در شهرستان سقز بر حمایت از سرمایه گذاران تاکید و تصریح کرد: با کسانی که به هر نوعی مانع سرمایه گذاری می شوند و به جای تسهیلگری مانع تراشی می کنند به جد برخورد می شود.
وی ادامه داد: طرحهای نیمه تمام چون ساختمان ترمینال، فرودگاه، باند و واریانت فرودگاه دارای پیشرفت مناسب است و قطعه دوم جاده سقز بانه هم به مناقصه گذاشته شده و کارهای عملیاتی آن در سال جدید آغاز می شود.
وی بر رفع مشکلات و نواقص پایانه مسافربری توسط شهرداری، توجه به مسايل و مشكلات کارگران شهرداري و زیبا سازی و مبلمان شهری تاکید کرد.

پل آدینان در آستانه بهره برداری
وی در ارتباط با پل آدینان، نیز گفت: خط کشی و ایمن سازی این پل در دست انجام و به زودی بازگشایی خواهد شد.
فرماندار سقز همچنین بر نقد سازنده و دلسوزانه، توجه به مطالبات و خواسته های مردم، بالا رفتن سعه صدر مسئولان در برخورد با مشکلات و ارتباط با شهروندان، گرامیداشت مناسبت ها و حفظ شئون از جمله دهه فجر، آمادگی شورای هماهنگی ستاد بحران، راهداری و شهرداری ها برای برفروبی، تاکید کرد.
کریمیان همچنین با اشاره به سیل اخیر جنوب، از هلال احمر و شهروندان خواست تا برای مردم آسیب دیده و خسارت دیدگان سیل جنوب به ویژه سیستان و بلوچستان مبالغ نقدی و غیر نقدی جمع آوری کنند.

یار محرومان باشیم
امام جمعه سقز هم با اشاره به شرایط اقتصادی در جامعه خواستار حمایت قشرهای مختلف مردم از مستمندان شد و تصریح کرد:یاور محرومان باشیم. 
ماموستا سید حسین حسینی همچنین بر نظارت بر قیمت ها به ویژه در میدان میوه و تره بار، اهمیت تنظیم بازار و قیمت گذاری تاکید کرد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه شرکت در انتخابات وظیفه ای شرعی و قانونی است بر انتخاب اصلاح تاکید کرد.امام جمعه سقز همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود سپهبد شهید سلیمانی را نمونه ای از خادمان به مردم و نظام اسلامی توصیف کرد.

تذکر انتخاباتی دادستان سقز
دادستان عمومی و انقلاب سقز هم  گفت: دادستان به عنوان مدعی العموم، علیه افرادی که در خصوص انتخابات تخلفی مرتکب شوند، اعلام جرم خواهد کرد.
علیرضا رضاپور افزود: مسئولانی که در وقت اداری و غیر اداری علاقمند هستند با کاندیداها و در ستادهای انتخاباتی فعالیت کنند، استعفا دهند.
وی تصریح کرد: مسئولان حق اظهار نظر در مورد کاندیداها را ندارند و فعالیت له یا علیه کاندیداها، جرم محسوب می شود.
رضا پور با بیان اینکه استفاده از امکانات دولتی له یا علیه داوطلبان جرم و تخلف انتخاباتی است افزود: به عنوان مثال اگر مسئولی از مسئولان شهرستان نشریه یا سایت اطلاع رسانی داشته باشد و در نفی و اثبات داوطلبان، مطلب بنویسد یا از بلیوردهای اداری برای تبلیغ داوطلبان استفاده شود، جرم محسوب می شود.
وی با اشاره به اهمیت حفاظت از بیت المال، بیان کرد: سوء استفاده از اموال دولتی برای کاندیداها تخلف انتخاباتی است و به شدت برخورد می شود.وی ادامه داد: همچنین عدم همکاری مسئولان با ستاد انتخابات جزو جرایم و تخلفات انتخاباتی است. دادستان همچنین بر نظارت بیشتر اصناف، صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی بر بازار تاکید کرد

حمایت مسئولان از کاندیداها، چوب حراج زدن به حیثیت مدیریتی است
رئیس ستاد بازرسی انتخابات شهرستان سقز هم با اشاره به اهمیت حفاظت از آرای مردم تصریح کرد: استفاده از امکانات دولتی له یا علیه داوطلبان جرم محسوب می شود.
محمد نافع علایی نیا با بیان اینکه سرمایه های انسانی، سرمایه مهم هر مجموعه هستند تصریح کرد: مسئولان از داوطلبان حمایت نکنند بلکه در راستای ترغیب مردم برای شرکت در انتخابات اقدام و نبایستی با حمایت به حیثیت مدیریتی چوب حراج بزنیم.
وی ادامه داد: در راستای برگزاری انتخابات سالم، قانون خط قرمز و فصل الخطاب است.

بازدید [ 151 ]