اخبار

رونق کتابخوانی در عصر دیجیتال در سقز

رئیس اداره کتابخانه های عمومی از توسعه شاخص های کتاب و کتابخوانی در این شهرستان خبر داد.
رونق کتابخوانی در عصر دیجیتال در سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، سمیه ایزدیار روز شنبه در نشست انجمن کتابخانه های عمومی بیان کرد: سرانه فضا و مطالعه و تعداد اعضای کتابخانه ها در شهرستان سقز افزایش یافته است.
وی بیان کرد: در سال گذشته تعداد 1200 نفر عضو به مجموعه اعضای کتابخانه های شهرستان اضافه شد  و امانت کتاب افزایش چشمگیری داشته است.
وی گفت: تعداد 260 برنامه فرهنگی و هنری در قالب نمایشگاه کتاب و نشست های نقد و بررسی کتاب و کتابخوانی و قصه خوانی، برگزار شده است.
فریبرز اولیائی، معاون برنامه ریزی فرماندار سقز هم نگاه فرهنگی شورا وشهرداری و اقدام اداره کتابخانه های عمومی در راستای افزایش سرانه فضای مطالعه و تجهیز کتابخانه ها را قابل تقدیر توصیف کرد.
مدیر کل اداره کتابخانه های عمومی کردستان هم خواستار در نظر گرفتن اعتبار مناسب از محل تملک دارایی های سرمایه ای برای کتابخانه های سقز شد.
سامان عرفانی، بخشدار مرکزی هم، خواستار صدور مجوز کتابخانه مشارکتی در سرچاوه و قهرآباد حومه شد.
شهردار سقز نیز بیان کرد:شهرداری و شورای شهر از برنامه های فرهنگی و هنری در راستای توسعه کتابخوانی حمایت می کنند.
صالحی بابامیری اظهار کرد: با توجه به وضعیت درآمدهای شهرداری، پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری به کتابخانه ها در سقز، نامناسب نیست.
اعضا بر ساخت دوباره کتابخانه در میرده به دلیل قرار گرفتن کتابخانه این روستا در کاسه سد و زیرآب رفتن آن در آینده، نصب المان های فرهنگی با محوریت کتاب، راه اندازی کتابخانه سیار و تجهیز کتابخانه های مدارس شبانه روزی تاکید کردند.



بازدید [ 114 ]