اخبار

روز مدرسه سازی در سقز؛ افتتاح دو مدرسه 8 کلاسه و کلنگ زنی یک دبیرستان 6 کلاسه

دو مدرسه 8 کلاسه در روستاهای "قره گویز" و "بیگ اویسی" شهرستان سقز به همت خیران افتتاح و کلنگ ساخت دبیرستان 6 کلاسه در "سرا" به زمین زده شد.
روز مدرسه سازی در سقز؛ افتتاح دو مدرسه 8 کلاسه و کلنگ زنی یک دبیرستان 6 کلاسه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، مدرسه 5  کلاسه قره گویز به همت خیر مدرسه ساز خدر عمری و سهیلا سلامیان در زمینی به مساحت 185 متر و با هزینه دو میلیارد و 850 میلیون ریال به نام مدرسه زنده یاد عبدالوهاب سلامیان افتتاح شد.
همچنین مدرسه 3 کلاسه بیگ اویسی به همت خیر مدرسه ساز عبدالخالق محمد زاده با هزینه یک میلیارد و 470 میلیون ریال به نام مدرسه شادروان کیوان محمد زاده افتتاح شد.
همچنین کلنگ دبیرستان 6 کلاسه به همت خیر مدرسه ساز خدر عمری در روستای سرا به زمین زده شد.
در این آئین ها، رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان و نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ساخت مدرسه فقط فضای آموزشی نیست بلکه برخورداری از امکانات نوین و محیط سالم آموزشی، مولد امنیت و آسایش روانی دانش آموزان و اعتماد به نفس آنان است و برای پربار نمودن آینده دانش آموزان مستعد، بهترین انگیزه است.
محسن بیگلری عنوان کرد: ثمره، میوه و محصول بنای مدارس در آینده به بار خواهد نشست؛ زیرا معلمان با دارا بودن امکانات آموزشی جدید در مناطق زیرا معلمان با دارا بودن امکانات آموزشی جدید در مناطق محروم، انگیزه و نیروی مضاعف برای خدمت و آموزش دانش آموزان را به دست خواهند آورد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز هم اظهار کرد: از خیران که این فرصت را برای آموزش شهروندان کمتر برخوردار این منطقه فراهم کردند تا کودکان محروم منطقه بتوانند از امکانات آموزشی استفاده کنند،  تشکر می کنم.
کامیل کریمیان افزود: حقیقتاً باید به همت و دل دریایی خیران عزیز غبطه خورد که از وقت و امکانات خود در خدمت به مناطق محروم استفاده می کنند.
سید رحمان سیدیان، مدیر آموزش و پرورش سقز هم اظهار کرد:خوشبختانه در این شهرستان، امر مدرسه سازی به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده است و همین که حرفی از مدرسه سازی و یک حرکت جمعی برای تأسیس فضای آموزشی جدید به میان می آید، مردم عزیز همراهی و همدلی خود را در حد توان به اثبات می رسانند.
ماموستا خدر عمری، خیر مدرسه ساز نیز با بیان اینکه این مدرسه در 3 ماه به اتمام رسید گفت: از اینکه مردم اجازه داده اند که در این روستا مدرسه بسازم تقدیر و تشکر کرد.
خیر مدرسه ساز عبدالخالق محمد زاده هم از همت و تلاش مردم روستا برای اتمام  وساخت این آموزشگاه در آبادی تقدیر و تشکر کرد.
امام جماعت روستای بیگ اویسی هم با اشاره به رسالت پیامبران به ویژه حضرت محمد(ص) در ترویج خواندن و علم اندوزی و بیان اینکه، مهم ترین مسأله در اسلام تعلیم و تربیت است، افزود: مدرسه سازی یک وظیفه عمومی است.
وی با تقدیر از خیرعبدالخالق محمودزاده افزود: انفاق و خیرخواهی از منظر اسلام صدقه جاریه است و امیدواریم خدای بزرگ این عزیز و سایر عزیزان را از این صدقه بزرگ بهره مند سازد.

 

بازدید [ 324 ]