اخبار

روابط عمومی ادارات باید به ابر روابط عمومی تبدیل شوند

ابراهیم محمدحسینی در نشست کتابخوان ویژه معرفی کتاب های ارتباطات گفت: ابر روابط عمومی یعنی، تسلط کارشناسان و متصدیان روابط عمومی به مهارت های اطلاع رسانی، تولید محتوا و افزایش مهارت های ارتباطی.
روابط عمومی ادارات باید به ابر روابط عمومی تبدیل شوند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، محمد حسینی روز یکشنبه در این نشست در سالن کتابخانه شهید امینی اظهار کرد: آشنایی با قواعد جهانی آنلاین نویسی، آشنایی با انواع روزنامه نگاری جایگزین، موبایلی، مشارکتی، چند رسانه ای، شبکه ای، شهروندی، آنلاین و ویکی از دیگر ضرورت هایی است که کارشناسان روابط عمومی ادارات باید به آن توجه کنند.
این روزنامه نگار با بیان اینکه، خبرگزاری های پیشرو، خبرنگاران خود را به جعبه ابزار روزنامه نگاری موبایلی مجهز می کنند، تصریح کرد: مسئولان در استان کردستان و شهرستان سقز نیز باید کارشناسان و روابط عمومی های ادارات را به این ابزارها مجهز کنند و هزینه ها توسط دستگاه پرداخت شود.
کارشناس روابط عمومی فرمانداری سقز با اشاره به زیست بوم جدید رسانه ای، عنوان کرد: وظیفه متصدیان روابط عمومی در این زیست بوم شبکه ای، استفاده از ظرفیت های شهروندان است تا بخشی از دغدغدهای مردم به سیاست سازمان تبدیل شود.
محمد حسینی با تشریح بخش هایی از کتاب هفت جلدی روزنامه نگاری جدید، تصریح کرد: روابط عمومی ادارات نبایستی فقط به رسانه های جریان اصلی توجه کنند بلکه بایستی از رسانه های جایگزین و شهروندی که با عنوان های روزنامه نگاری توزیعی، جماعتی و  خودگردان مشهور است، بهره بگیرند.
این فعال حوزه رسانه با اشاره به تغییرات تکنولوژیک و تغییر در الگوی خوانش رسانه ای مخاطبان و تغییر ذائقه، عنوان کرد: استفاده از تاکتیک و تکنیک های روزنامه نگاری بایستی مد نظر فعالان عرصه ارتباطات به ویژه روابط عمومی دستگاه های اجرایی باشد.
وی یادآور شد: در شهرستان سقز در گرامیداشت هفته روابط عمومی، سمینار آموزشی بررسی اخبار جعلی و راهکارهای مواجهه با آن، نشست کارشناسان و متصدیان روابط عمومی با فرماندار، بازدید مشترک اصحاب رسانه و روابط عمومی ادارات از شهرک صنعتی و دیدار با تولید کنندگان و نشست کتابخوان برگزار شد.
وی ادامه داد: آئین تقدیر از کارشناسان و متصدیان روابط عمومی های ادارات و تجلیل از روابط عمومی های برتر و تشکیل شورای مشورتی روابط عمومی نیز تا پایان هفته برگزار می شود.


بازدید [ 136 ]