اخبار

رفع تداخلات 32 هزار هکتار اراضی سقز در دست اقدام است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: رفع تداخلات اراضی شهرستان سقز در قالب ۳ قرارداد و در حجم ۳۲ هزار و ۷۰۰ هکتار در دست اقدام است.
رفع تداخلات 32 هزار هکتار اراضی سقز در دست اقدام است

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز خالد جعفری روز شنبه در نشست رفع تداخلات اضافه کرد: ۱۵پلاک از اراضی شهرستان سقز و ۴۲ هزار هکتار در استان، رفع تداخل شده است.
وی ادامه داد: از ۷۹ پلاک شهرستان ۱۵ پلاک آن نهایی و ۷۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
فرماندار ویژه شهرستان سقز و نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، هم خواستار تسریع و تسهیل در روند رفع تداخلات ارضی شدند.
کامیل کریمیان، فرماندار سقز روز شنبه در نشست با مسئولان استانی با اشاره به اقدام مناسب در سالهای گذشته پیرامون رفع تداخلات ارضی محله صالح آباد بر ادامه این روند در خصوص زمینهای بهارستان و تازه آباد، دوزخدره، کهریزه، سرچنار و ملقرنی و سایر مناطق و روستاها، تاکید کرد.
کریمیان، همچنین با اشاره به ضرورت تسریع در اجرای طرحهای راهسازی و همچنین تطویل باند فرودگاه بر رفع تداخلات ارضی در زمینهایی که در مسیر طرحها قرار دارند، تاکید کرد.
محسن بیگلری، نماینده مردم در مجلس نیز خواستار تسهیگلری سازمان های جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و راه و شهرسازی برای رفع تداخلات اراضی شد.
شهرام ملکی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان هم تاکید کرد: رفع تداخل زمینهای محدوده فرودگاه و تطویل باند در اولویت باشد.
محمد صدیق ثابتی، مدیرکل راه و شهرسازی کردستان هم بیان کرد: رفع تداخلات اراضی کهریزه و دوزخدره در دست اقدام است و هزینه بازنگری رفع تداخلات منطقه ملقرنی و سرچنار با مشارکت منابع طبیعی انجام خواهد شد.

 

بازدید [ 111 ]