اخبار

نماینده ولی فقیه در کردستان:

رعایت امر به معروف و نهی ازمنکر، در پیشگیری از فساد و آسیب های اجتماعی موثر است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: رعایت امر به معروف و نهی ازمنکر، فساد را نابود و زمینه جامعه سالم را فراهم می کند.
رعایت امر به معروف و نهی ازمنکر، در پیشگیری از فساد و آسیب های اجتماعی موثر است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز چهارشنبه در همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر شهرستان سقز در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع اعضای شورای اداری اظهار کرد: تذکر لسانی وظیفه همگانی، نشات گرفته از امر به معروف و نهی از منکر است و برای جلوگیری از هر نوع فسادی باید اراده جدی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه اساس و هدف قیام ابا عبدالله الحسین(ع) ترویج امر به معروف ونهی از منکر در جامعه بود، اضافه کرد:امام حسین (ع) خادم وحی بود و سرور و سالار شهیدان با شهادت، خادم وحی بودن را حفظ کرد.
حسینی شاهرودی با بیان اینکه، امر به معروف و نهی ازمنکر یکی از بهترین راه‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی است، تصریح کرد:بی تفاوتی به منکرات موجب گسترش آن در جامعه خواهد شد.
وی اظهار کرد: گسترش معروفات باعث رستگاری مردم خواهد شد.
وی با اشاره به نهضت انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) عنوان کرد: پیامبر عظیم الشان اسلامی، نهضت اسلامی را رهبری کرد و حضرت امام با الگو گیری از ایشان این نهضت را ادامه دادند و به جهان صادر کرد.
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه نهضت امام حسین و عاشورا در طول تاریخ جایگاه ویژه داشته است، بیان کرد: حضرت امام حسین، روش اصلاح امت اسلامی را امر به معروف و نهی از منکر می دانست و از همین رو نهضت خود را ادامه داد. 
وی با عنوان اینکه امر به معروف و نهی از منکر، واجب عینی است تاکید کرد: همه آحاد مردم باید نسبت به وجود منکرات در جامعه تذکر دهند و معروفات را گسترش دهند.
وی در ادامه تاکید کرد: بایستی برای پیشرفت های ایران اسلامی، همه، متحد و واحد برای اتحاد بیشتر و افق روشن تر در راستای توسعه کشور گام برداریم.
در این جلسه، امام جمعه، فرماندار ویژه شهرستان سقز، نماینده مردم سقز وبانه در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.
سپس از فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر و جمعی از فعالان برگزاری کنگره 5400 شهید استان کردستان و 611 شهید شهرستان سقز تجلیل شد.

 

بازدید [ 116 ]