اخبار

رسالت دانشگاه، تولید علم و رسالت دانشجو پرسشگری و تحقیق است

فرماندار سقز در آئین گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور این شهرستان گفت: رسالت دانشگاه، تولید علم و رسالت دانشجو پرسشگری و تحقیق است.
رسالت دانشگاه، تولید علم و رسالت دانشجو پرسشگری و تحقیق است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان اظهار کرد: دانشجویان باید تحولات سیاسی و اجتماعی را رصد کنند و شور و نشاط اجتماعی بایستی در محیط دانشگاه ها حاکم باشد.
وی گفت: دانشگاه باید محل خردورزی، اندیشه، علم گرایی، پژوهش، دفاع از منافع ملی، کشف حقیقت و مطالبه گری باشد.
وی ادامه داد:دانشجویان بایستی نسبت به عملکرد مسئولان، روند توسعه شهرستان، واکاوی مشکلات شهری از جمله عملکرد شهرداری و شورا، ادارات و... مختلف حساس بوده و رویکرد پرسشگری و انتقادی داشته باشند.
کریمیان همچنین در دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکهف دانشگاه، مکان علم اندوزی و خردورزی است خواستار اهمیت قائل شدن دانشگاه ها به برگزاری کرسی های آزاد اندیشی شد.
وی با اشاره به اینکه، دشمن به دنبال ترویج نا امیدی در کشور است، تصریح کرد: بصیرت افزایی و دشمن شناسی و تلاش در راستای ارتقای منافع ملی، باید به جد توسط دانشجویان رصد شود.
نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس استان کردستان هم در آئین گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی سقز  گفت: پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یکی از تحولات بزرگ و اساسی در جهان،نتیجه آن ظهور انقلاب اسلامی بود.
حجت الاسلام علیرضا باباشاهی اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) یکی از بارزترین رخدادهای قرن بیستم به شمار می رود.
وی با بیان اینکه آمریکا در آستانه سراشیبی و سقوط قرار گرفته است تصریح کرد:کشورمان ایران با جمله ما می توانیم سالهاست که آمریکا را بیرون کرده است که  نمونه آن شکست آمریکا در دسیسه های چون کودتای نوژه، کودتای طبس وجنگ تحمیلی بود.
رئیس دانشگاه پیام نورسقز هم گفت: رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور افزایش خواهد یافت.
دکتر علیرضا شریفی عنوان کرد: روز دانشجو، نماد استقلاب طلبی و استبداد ستیزی و جنبش دانشجویی نقش مهمی در پیشرفت و توسعه کشور و پیروزی و تداوم انقلاب داشته است .
دکتر کیوان شافعی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سقز هم روز دانشجو را نماد استقلال طلبی و عدالت خواهی برشمرد.
همچنین آئین گرامیداشت روز دانشجو در آموزشکده فنی و حرفه ای و علمی و کاربردی سقز هم برگزار شد، معاون فرماندار سقز در آیین گرامیداشت روز دانشجو در این دانشگاه گفت:ارزش انسان به تقوا و دانایی است و بایستی مدیریت دانش از اولویت های مراکز علمی شهرستان سقز باشد.
علی محمدیان تصریح کرد: دانشگاهیان جزو بدنه فعال جامعه هستند و انتظار داریم در راستای توسعه پایدار شهرستان سقز، به دولت مشاوره بدهند و با نقد منصفانه و بدون جهت گیری مسایل را رصد کنند.
قادر زاده، رئیس دانشگاه علمی کاربردی سقز هم گفت:نقش دانشگاه ها و مراکز علمی در تربیت نیروی انسانی، کارآمد و مطالبه گر بسیار تاثیر گذار و با اهمیت است.
قرائت پیام رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان و نماینده مردم سقز و بانه در مجلس توسط زانکو گلالی از دیگر برنامه های گرامیداشت روز دانشجو در بود. در بخشی از پیام محسن بیگلری پیام آمده است:روز دانشجو، روز تقویت باورهای دینی و سیاسی دانشجویان کشوراست.
اجرای سرود، قرائت مقاله و بیانیه دانشجویی، شعر خوانی و اجرای نمایش، تقدیر ازدانشجویان برتر علمی، دانشجویی و ورزشی و دف نوازی از برنامه های گرامیداشت روز دانشجو در مراکز دانشگاهی سقز بود.

 

بازدید [ 295 ]