اخبار

گزارش خبری شورای اداری با حضور وزیر کار در سقز

ربیعی:سقز مهد تاریخ، فرهنگ و روشنفکری در منطقه بوده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نهمین جلسه شورای اداری شهرستان سقز در دانشگاه پیام نور گفت: سقز مهد تاریخ، فرهنگ و روشنفکری در منطقه بوده است.
ربیعی:سقز مهد تاریخ، فرهنگ و روشنفکری در منطقه بوده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، علی ربیعی اظهار کرد: شهرستان سقز دارای سراداران رشید، فرهیختگان و ادیبانی چون ماموستا عمر صالحی صاحب و استاد یزدانی که سالن دانشگاه پیام نور هم به نام وی نامگذاری شده، است.
 وی از جوامع محلی به عنوان یکی از ظرفیت ها و کانون های توسعه در هر شهرستان نام برد و گفت: توسعه هر شهرستان باید توسط مردم و همکاری دولت و سرمایه گذاری بخش خصوصی شکل گیرد.
وقتی که افراد توانمند در شهرستان خود سرمایه گذاری نمی کنند و سرمایه های خود را در تهران و دیگر شهرها می برند این باعث رکود توسعه در منطقه می شود.
وی افزود: اگر خواهان تحول هستیم باید از تمامی ظرفیت ها استفاده کنیم و پیوستگی مرز با کشاورزی به عنوان کانون توسعه را حفظ کنیم.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود سقز را مهد روشنفکری منطقه دانست و تاکید کرد: مردمان این دیار ارزش و احترام خاصی برای بزرگان خود قایل هستند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: عدالت بین نسلی و منطقه ای از رئوس اقتصاد مقاومتی است که برای استان ها و مناطق کم برخوردار لحاظ خواهد شد و مطالعات آن بر عهده این وزارتخانه است که برای استان کردستان به صورت ویژه برنامه دارد.
ربیعی با اشاره به رای بالای مردم کردستان بویژه مردم شهرستان سقز به دکتر روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: شما به درستی رای دادید و به یک روند صحیح جواب مثبت دادید.

استاندار: کردستان نیازمند همراهی مردم و سرمایه گذاران بخش خصوصی با دولت 
استاندار کردستان هم در این جلسه گفت: استان کردستان برای توسعه نیازمند همدلی، همراهی و همفکری مردم و سرمایه گذاران بخش خصوصی با دولت است.
بهمن مرادنیا با اشاره به ظرفیت نیروی انسانی هر شهرستان این استان اظهار کرد: ما وقتی توانستیم هشت سال جنگ را با پیروزی پشت سر بگذاریم پس می توانیم کردستان را هم توسعه دهیم پس اجازه ندهیم روح ناامیدی بر جامعه انسانی حاکم شود.
وی از وزیر کار خواست به عنوان معین کردستان در هیات دولت برای رفع مشکلات این استان کمک کند.  

فرماندار سقز: شرکت های وابسته به تامین اجتماعی در سقز سرمایه گذاری کنند
فرماندار سقز هم با بیان اینکه مهمترین و اساسی ترین مشکل این شهرستان بیکاری و عدم ایجاد اشتغال است، خواستار سرمایه گذاری شرکت های وابسته به تامین اجتماعی در سقز شد.
علی اکبر ورمقانی همچنین بر تقویت تعاونی مرزنشینان، ارتقای ظرفیت بیمارستان تامین اجتماعی و جذب پزشک متخصص، کمک به شهرداری در خصوص بدهی به بیمه تامین اجتماعی و اتمام مرکز فنی و حرفه ای شماره 2 سقز تاکید کرد.
وی یادآور شد: از انتظارات به حق مردم شهرستان سقز از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دعوت از شرکت ها و هلدینگ های زیر مجموعه این وزارتخانه از جمله شستا برای سرمایه گذاری در بخش های معادن، صنایع و گردشگری این شهرستان است.
ورمقانی با اشاره به سهم تعاون در اقتصاد کشور اظهار کرد: جایگاه ۲۵ درصدی تعاونی ها در اقتصاد ملی محقق نشده است که در این راستا، تقویت تعاونی های مرزنشینی، کشاورزی و باغداری ضروری است. 

بیگلری: بیکاری و ایجاد اشتغال دغدغه اصلی مردم است
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم در سخنانی گفت: و باید با سرمایه گذاری بخش خصوصی و توجه به سازمان های سرمایه گذار حوزه دولتی و خصوصی در این راستا تلاش بیشتری انجام شود.
محسن بیگلری با اشاره به وجود نیروی انسانی توانمند و نخبه در کردستان و تدریس برخی از اساتید این استان در دانشگاه های کشور عراق افزود: کُردها نخبه هستند و باید مسئولیت های کشوری نیز به آنان واگذار شود.
وی خواستار توجه به حقوق معلولان، احداث مجتمع ورزشی و فرهنگی کارگران، رونق گرفتن دوباره مجتمع دخانیات سقز برای اشتغال زایی، تقویت بیمه کشاورزان، افزایش حقوق کارگران نانوایی ، اتمام مرکز شماره ۲ فنی و حرفه ای، افزایش حقوق و مزایای کارکنان زیرمجموعه این وزارتخانه شد.
 نماینده سقز در پایان گفت: وزیر کار طلسم تاریخی را شکست و یک نفر اهل سنت را به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفه ای انتخاب نمود، امید است به الگویی برای سایر وزیران تبدیل شود.
جمال توپچی فعال مدنی و عضو ستاد دکتر روحانی در سقز هم بر استفاده از نخبگان در رده های مدیریتی، افزایش سقف بیمه کشاورزان، افزایش حقوق کارگران اصناف از جمله کارگران نانوایی بعد از چهار سال و ساماندهی بازارچه های مرزی به عنوان یکی از مطالبات مردم سقز تاکید کرد.
وی افزود: استان کردستان در اغلب شاخص های توسعه و درآمد سرانه در رتبه آخر کشوری قرار دارد و سرمایه گذاری شرکت های دولتی در استان بسیار پایین است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز پنجشنبه هفتم دی ماه 96به منظور شرکت در آیین کلنگ زنی معدن طلا قلقله، توسعه بیمارستان، شورای اداری و افتتاح مرکز ارتقای شایستگی های حرفه ای دانشجویان به شهرستان سقز سفر کرد.

 

بازدید [ 605 ]
برچسب ها