اخبار بخشداری ها

رئیس شورای بخش مرکزی سقز خواستار افزایش اعتبارات دهیاری ها شد

رئیس شورای بخش مرکزی سقز در نشست بررسی مشکلات 38 روستای دهستان های میرده و تموغه خواستار افزایش اعتبارات دهیاری ها شد.
رئیس شورای بخش مرکزی سقز خواستار افزایش اعتبارات دهیاری ها شد
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری سقز، در این نشست که در مسجد روستای میرده برگزار شد، علی محمدنژاد ، بر مشخص کردن  اعتبار مالی برای شورای بخش، تسریع در آماده سازی زیرساخت های روستای بله جر جدید و جانمایی برای سایت جدید بخشی از روستای میرده که به واسطه ساخت سد چراغ ویس زیر آب می رود، تاکید کرد.
وی خواستار تکخوانی کنتورهای برق، انتخاب پزشکان بومی در طرح پزشک خانواده برای ماندگاری در روستا، ارائه تسهیلات ارزان به کشاورزان و  آسفالت جاده های روستایی شد.
محمد نژاد بر تسریع گازرسانی به روستاها، تقویت و فراهم سازی بسترهای لازم برای آنتن دهی تلفن همراه در روستاها و بستر سازی لازم برای استفاده از اینترنت، صدور سند مالکیت روستایی و تعامل بیشتر نیروهای نظامی و انتظامی با اعضای شورای بخش تاکید کرد.
فرماندار سقز هم در جمع روستائیان با بیان اینکه،  از مشکلات اصلی در شهرستان کمبود اعتبارات عمرانی است، گفت:برای اتمام طرح های نیمه تمام و مطالعه شده در سقز  یک هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است.
علی اکبر ورمقانی افزود:کشت محصولات با صرفه اقتصادی بالا از جمله  زرشک، زعفران و پسته و استفاده از آب سدهای شهرستان سقز برای تامین آب پایدار روستاها بسیار ضروری است.
وی عنوان کرد: تکخوانی کنتور برق 19 روستای بخش مرکزی انجام شده و 6 روستا هم امسال انجام می شود.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس هم گفت:تلاش برای تخصیص آب از سد چراغ ویس برای آبیاری 6500 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان به جد در دست پیگیری است.
محسن بیگلری بر تلاش بیشتر شرکت آب منطقه ای کردستان در راستای جانمایی سایت جدید میرده تاکید کرد.
وی ادامه داد:گازرسانی به 17 روستای دهستان های تموغه و میرده در حال انجام است و به احتمال 90 درصد مشعل گاز این روستا  دهه فجر امسال روشن شود.
بخشدار مرکزی سقز هم گفت:عملیات راهسازی در مسیر روستاهای تموته- کنده سوره و بوبکتان – شیخ چوپان در حال انجام است.
سامان عرفانی از ساخت سه مدرسه خیر ساز در بخش مرکزی و کسب  رتبه توسط تعاونی دهیاران این بخش خبر داد و افزود: تعاونی دهیاران بخش مرکزی سقز به عنوان سه تعاونی برتر استان کردستان انتخاب شد.
عرفان یادامه داد:برای آنتن دهی در مسیر روستاهای پیرعمران، راه اندازی و نصب دکل مخابرات ضروری است.

بازدید [ 1693 ]