اخبار

رئیس دادگستری سقز، ممنوعیت های انتخاباتی را تشریح کرد

رئیس دادگستری شهرستان سقز در نشست با اصحاب رسانه، ممنوعیت ها و محدودیت های انتخاباتی را تشریح کرد.
رئیس دادگستری سقز، ممنوعیت های انتخاباتی را تشریح کرد

بعد از تذکرات انتخاباتی دادستان سقز، این بار، رئیس دادگستری شهرستان سقز با اصحاب رسانه نشست برگزار و ممنوعیت و محدودیتهای انتخاباتی را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز به نقل از سقزرووداو، در این نشست که روز چهارشنبه در دادگستری برگزار شد، رئیس دستگاه قضا گفت: هتک حیثیت و تخریب در فضای مجازی، پخش اقلام خوراکی و پول، استفاده از تریبون های عمومی و دولتی، تخریب و ضدتبلیغ کاندیداها و هواداران آنها علیه یکدیگر، ایجاد مزاحمت صوتی، تصویری و ترافیک در محیط های عمومی، استفاده از امکانات و اموال دولتی و نهادهای عمومی و نظامی برای تبلیغ به نفع یا له کاندیداها ممنوع است و در صورت مشاهده برای آن پرونده تشکیل می دهیم و برخورد می کنیم.
کیوان جهانی افزود: براساس قانون، کارمندان دولت در وقت و فضای اداری حق فعالیت تبلیغاتی و موضوع گیری به نفع هیچ کاندیدایی را ندارند.
جهانی عنوان کرد: فعالیت روسا و معاونان ادارات در ستادهای انتخاباتی، فعالیت سیستم و شخصیت حقوقی در اذهان عمومی تلقی می شود و ممکن است به سیستم اداری و انتخابات لطمه وارد کند و باعث جهت دهی آراء و بی اعتمادی شود، لذا کوچکترین تخلف را در این حوزه با جدیت پیگیری و برخورد می کنیم.
وی همچنین خواستار اهتمام همگان برای برگزاری انتخاباتی سالم شد و با اشاره به نقش نظارتی رسانه ها، تصریح کرد: رسانه های جمعی از مولفه های مهم و تاثیرگذار در جامعه بوده، لذا می توانند در حوزه پیشگیری از جرایم و تخلفات اجتماعی و انتخاباتی نقش مهمی داشته باشند.
رئیس دادگستری سقز از ستاد انتخابات، هیات های اجرایی، بازرسی و نظارت و ضابطان خواست در جهت ایجاد فضای سالم و شور انتخاباتی و جلوگیری از تخلفات تلاش جدی نمایند.

انتخبابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی 2 اسفندماه 1398 برگزار خواهد شد. سقز به عنوان حوزه انتخابیه شهرستانهای سقز و بانه تعیین شده است.

بازدید [ 225 ]