اخبار

رئیس جمهور:کنگره مشاهیر کُرد فرصتی برای تجلیل از همه اقوام ایرانی است

رئیس جمهور در پیامی به کنگره مشاهیر کُرد، برگزاری این کنگره را فرصتی برای شناخت و معرفی مردمانی مهربان دانست که همواره دل در گرو فرهنگ این مرز و بوم داشته‌اند.
رئیس جمهور:کنگره مشاهیر کُرد فرصتی برای تجلیل از همه اقوام ایرانی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری سقز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی تصریح کرد: بدیهی است ما همه ایرانی هستیم و همه اقوام در این سرزمین از احترام برخوردارند و هیچ تفاوتی بین اقوام وجود ندارد و این کنگره فرصتی برای تجلیل از همه اقوام ایرانی است که از حقوق شهروندی برخوردار و قابل احترام هستند.
متن پیام رئیس جمهور به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
فرهیختگان، مشاهیر و میهمانان گرامی، خداوند بزرگ و منان را شاکرم که به مناسبت این گردهمایی فرهنگی و علمی توفیق یافتم تا مراتب «سلام و احترام خویش را به شما و تمامی کُرد زبانان کشور ابلاغ نمایم.
به گواه تاریخ، ایران عزیز علیرغم تنوع «قومی و مذهبی» و موقعیت "ژئوپلتیک" خاص، همواره پیروزمندانه توانسته از فراز و نشیب‌های مختلف به کمترین آسیب عبور کند؛ عبوری پیروزمندانه که بیش از هر امر دیگری ناشی از همبستگی فرهنگی اقوام و مذاهب ایرانی است که در کنار گستره وسیع جغرافیایی و تاریخی چندین هزار ساله، دل و جانشان در گرو عظمت ایران عزیز بوده است.
در این میان کُردها همچون سایر اقوام ایرانی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و فرهنگی‌ترین مردمان کشور همیشه ایران را خاستگاه فرهنگی خود دانسته‌اند و به تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم عشق ورزیده‌اند.
ما هرگز شهدای کرد که جانشان را برای حفظ کیان این مرز و بوم نثار کردند و نیز خدمات شایان فرهیختگان و ادیبان کرد به فرهنگ و ادب فارسی را از یاد نبرده و نخواهیم برد.
بدیهی است ما همه ایرانی هستیم و همه اقوام در این سرزمین از احترام برخوردارند و هیچ تفاوتی بین اقوام وجود ندارد و این کنگره فرصتی برای تجلیل از همه اقوام ایرانی است که از حقوق شهروندی برخوردار و قابل احترام هستند.
ضمن تقدیر و تشکر از کُرد زبانان کشور، برگزاری این کنگره را فرصتی می‌دانم برای شناخت و معرفی مردمانی مهربان که همواره دل در گرو فرهنگ این مرز و بوم داشته‌اند.
شایان ذکر است، این کنگره روزهای 11 و 12 تیرماه در تلار مولوی کُرد دانشگاه کردستان در سنندج برگزار می شود.
بازدید [ 145 ]