اخبار

دیدار نماینده مردم در مجلس و جمعی از مسئولان سقز با وزیر فرهنگ

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس، معاون سياسي فرماندار سقز، مسئول كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي سقز، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد و دبير جشنواره تئاتر كُردي با وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي کشور دیدار کردند.
دیدار نماینده مردم در مجلس و جمعی از مسئولان سقز با وزیر فرهنگ

به گزارش روابط عمومی فرمانداری در این دیدار که روز یکشنبه 5 آذرماه در دفتر کار وزیر فرهنگ انجام شد، محسن بيگلري با تاكيد بر لزوم توجه ويژه به مسايل فرهنگي و هنري استان کردستان،  بر توسعه زيرساختهاي فرهنگي شهرستان هاي سقز و بانه تاكيد كرد و از وزير درخواست كرد از لحاظ اعتباري نگاهي ويژه تر به اين منطقه داشته باشد.
بيگلري رسما از وزير و معاونان فرهنگي براي شركت در چهاردهمين جشنواره تئاتر كُردي و جشنواره داستان نويسي بانه دعوت کرد.
کامیل کریمیان، معاون سياسي فرماندار سقز هم خواستار توجه بيشتر به حوزه نشر در استان و شهرستان سقز و لزوم ساماندهي و حمايت ويژه از اصحاب رسانه شد.

علیرضا اسماعیلی، دبير جشنواره تئاتر كُردي سقز هم بر همت مضاعف وزارتخانه ارشاد در برگزاري باشكوه تئاتر كُردي و تثبيت بودجه اين جشنواره در چارت معاونت هنري تاكيد كرد.
امير زارع زاده عضو شورای اسلامی سقز هم بر لزوم تجهيز سالن سينماي در حال احداث شهرستان و تخصيص اعتبار براي احداث مجتمع فرهنگي سقز تاكيد كرد.
هیوا حاجی محمدی، رييس اداره فرهنگ و ارشاد سقز نيز درخصوص مجموعه مشكلات ساختاري از جمله كمبود اعتبار ، عدم تملك فضاهاي فرهنگي شهر و نبود اعتبارات جاري و عمراني به ایراد سخن پرداخت.
در پايان اين ديدار، دكترسید عباس صالحی شریعتی،  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي نسبت به حل مسایل و مشکلات فرهنگی و هنری کردستان قول مساعد داد.بازدید [ 573 ]