اخبار

دیدار فرمانداران سقز و پینجوین در نقطه صفر مرزی

کامیل کریمیان فرماندار سقز همراه هیاتی بلند پایه با کاک زانا رحمان فرماندار پینجوین روز یکشنبه در نقطه صفر مرزی دیدار و پیرامون بازگشایی بازارچه سیف و توسعه اقتصادی دو طرف گفتگو کرد.
دیدار فرمانداران سقز و پینجوین در نقطه صفر مرزی
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، با این اقدام، دور دوم گفتگوها برای بازگشایی بازارچه سیف و توسعه اقتصادی اقلیم و استان کردستان این بار از سقز آغاز شد.
کامیل کریمیان بعد از بازگشت از سفر بیان کرد: بعد از سفر استاندار کردستان، رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان اقتصادی و سیاسی کردستان به اقلیم کردستان عراق، امروز فرماندار پنجوین برای گسترش توسعه اقتصادی و رایزنی در خصوص بازگشایی بازارچه سیف به استان کردستان سفر کرد.
فرماندار سقز اظهار داشت: این دیدار و دیدارهای اخیر استاندار کردستان در استان سلیمانیه برای افزایش مبادلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و تجاری میان دو طرف است. 
وی اضافه کرد: دیدار با فرماندار پنجوین برای ایجاد زیر ساخت ها جهت راه اندازی دوباره بازارچه سیف است و تلاش های ما برای تحقق این امر در حال انجام است که امیدواریم در آینده نزدیک محقق شود.
بازارچه سیف سقز بر اساس مصوبه هیات وزیران و به استناد ماده 23 قانون مقررات صادرات و واردات در فروردین سال 1373 راه اندازی شد و در سال 75 کارهای عمرانی آن از جمله زیرساخت ها و محوطه سازی انجام و سال 77 با موافقت شورای عالی امنیت ملی فعالیت خود را آغاز کرد.
مرز سیف در 75 کیلومتری شهر سقز و در مسیر سقز به مریوان در نزدیکی روستای بسطام از توابع بخش سرشیو قرار دارد.
به گزارش رسانه ها، مرادنیا نماینده عالی دولت در استان کردستان بعد از بازگشت از عراق، در نشست خبری بازگشایی مرز سیف سقز را خواسته مردم برشمرد و اعلام کرده بود: از دو طرف محدودیت‌هایی در این رابطه وجود دارد و قرار بر این شده است استاندار سلیمانیه با دولت مرکزی رایزنی‌های لازم را انجام دهد و امیدواریم تا یک ماه آینده فرایند بازگشایی بازارچه سیف سقز نهایی و اجرایی شود.


بازدید [ 265 ]