اخبار

دیدار استاندار کردستان با فعالان سیاسی و اجتماعی شهرستان سقز

فعالان سیاسی و اجتماعی شهرستان سقز در دیدار با استاندار کردستان خواستار تخصیص آب بیشتر برای توسعه کشاورزی، ارتباط بیشتر مدیران با فعالان مدنی، دوری مدیران از رفتار متناقض و مایوس کردن مردم، باز شدن بازارچه مرزی سیف، حمایت از جوانان و کمک به ایجاد اشتغال آنان، انتخاب مدیران از بین جوانان و نظارت دقیق بر بازار شدند.
دیدار استاندار کردستان با فعالان سیاسی و اجتماعی شهرستان سقز

استاندار کردستان هم با بیان اینکه سهم آب این استان از منابع آبی خود 10 درصد است، گفت: در صورتی که این سهم به 47 درصد افزایش یابد توسعه کردستان با حرکتی شتابان به میانگین کشوری نزدیک می شود.
بهمن مرادنیا اظهار داشت: کردستان در تامین غذایی کشور نقش زیادی دارد و نیاز است تغییر در سهم عادلانه آب به این استان زودتر صورت گیرد.
وی افزود: در این زمینه جلسات زیادی با مسئولان ارشد وزارت نیرو برگزار شده و به جد دنبال این هستیم سهم کردستان را از منابع آبی خود به میانگین کشوری برسانیم.
استاندار کردستان با بیان اینکه نیاز است 100 هزار هکتار از اراضی دیم استان به آبی تبدیل شود، یادآور شد: در سفری که وزیر نیرو در آینده به استان خواهد داشت این موضوع بطور جدی تری پیگیری و مطالبه می شود.
مرادنیا سرمایه گذاری در بخش صنعت استان را در یکسال گذشته بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: با بهره برداری از واحدهای بزرگی مانند پتروشیمی و زنجیره فولاد جهش بسیار خوبی در بخش صنعت استان ایجاد خواهد شد. 
مرادنیا تصریح کرد:  انتظار می رود که بخشی از نخبگان جامعه به جای تخریب دولت در فضای مجازی، با انتقاد سازنده در راستای رفع مشکلات، دولت را کمک کنند.
مرادنیا به آمادگی کامل استان برای بازگشایی بازارچه سیف نیز اشاره کرد و اظهار داشت: اقلیم کردستان عراق با این عنوان که این بازارچه از امنیت لازم برخوردار نیست اقدام به بستن آن کرد که تلاش می کنیم طرف عراقی را به بازگشایی بازارچه سیف قانع کنیم ضمن اینکه کارهای خوبی نیز انجام شده است. 

مرادنیا در سومین روز از بزرگداشت هفته دولت و در سومین روز از این ایام  به شهرستان سقز سفر کرد.

 

بازدید [ 354 ]