اخبار

دو خیر مدرسه ساز سقزی در روستای کم برخوردار بخش سرشیو مدرسه می سازند

کلنگ ساخت دبستان دوکلاسه به همت دو خیر مدرسه ساز سقزی در روستای کم برخوردار و محروم "سوته" در بخش سرشیو این شهرستان با حضور علی اکبر ورمقانی، فرماندار به زمین زده شد.
دو خیر مدرسه ساز سقزی در روستای کم برخوردار بخش سرشیو مدرسه می سازند
به گزارش روابط عمومی فرمانداری، مدیر آموزش و پرورش سقز روز چهارشنبه در آئین کلنگ زنی این دبستان گفت: زمین این واحد آموزشی از طرف یکی از خیران روستا به نام خالد خوش کلام اهدا و هزینه ساخت آن توسط خیر مدرسه ساز، محمد رسول کریمی ، پدر زنده یاد شاهو کریمی تقبل می شود.
محمد برومند با بیان اینکه این دبستان تا مهر ماه 96 به بهره برداری خواهد رسید، اضافه کرد: برای ساخت این واحد آموزشی یک میلیارد و 100 میلیون ریال توسط خیر مدرسه ساز هزینه می شود.
وی با اشاره به اینکه 40 واحد آموزشی در بخش های مرکزی و سرشیو سقز فرسوده و نیاز به بازسازی دارد از حضور خیران برای امر مدرسه سازی تقدیر و تشکر کرد.
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه هم با بیان اینکه بیشتر مدرسه های سرشیو تخریبی و نیاز به بازسازی دارند، اظهار کرد: در دیدار اخیر با رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از وی قول گرفته ام که تعدادی مدرسه در این بخش از محل اعتبارات دولتی ساخته شود.
محسن بیگلری از زحمات و تلاش خیران مدرسه ساز و مجمع خیران مدرسه ساز برای تلاش های مداومشان در امر مدرسه سازی تقدیر و تشکر کرد.
روستای سوته در 60 کیلومتری شهر سقز قرار گرفته که دارای 110 نفر جمعیت است. بخش سرشیو سقز دارای دو دهستان ذوالفقار و چهل‌چشمه غربی، 45 روستا و 33 دهیاری و جمعیتی افزون بر 10 هزار و 500 نفر است.


بازدید [ 327 ]
برچسب ها