اخبار

دومین مدرسه بنیاد برکت در سقز به بهره برداری رسید

دومین مدرسه بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در سقز با حضور مردم و مسئولان در روستای "باغلوجه" به بهره برداری رسید.
دومین مدرسه بنیاد برکت در سقز به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، علی اکبر ور مقانی فرماندار سقز در آئین افتتاح این مدرسه با اشاره به اهمیت مدرسه سازی، آنرا چون مسجد سازی مهم توصیف و اظهار کرد:همچنان که مسجد سازی در شهرستان سقز شکل گرفته است ضرورت دارد که نهضت مدرسه سازی هم رونق گیرد.
رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کردستان هم با اشاره به 17 سال از فعالیت این مجمع در سطح استان گفت:این مجمع تاکنون 448 مدرسه در کردستان  ساخته است.
ابراهیم حسامی با اشاره به تعهد یک هزار و 850 میلیارد ریالی در طول فعالیت این مجمع در کردستان گفت: تاکنون بیش یک هزار و 130 میلیارد ریال از این تعهد عملیاتی شده است.
وی اظهار کرد: بیش از یک هزار نفر خیر بومی و غیربومی در امر مدرسه‌سازی با مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان کردستان همکاری می‌کنند.
حسامی با عنوان اینکه مدرسه روستای باغلوجه توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ساخته شده است، اظهار کرد:این بنیاد در کشور تاکنون یک هزار و 350 مدرسه ساخته است.
وی با تشکر از فعالیت بنیاد برکت در استان و تعهد ساخت 35 مدرسه در کردستان ، عنوان کرد: این بنیاد 27 مدرسه ساخته است و تاپایان سال 8 مدرسه دیگر خواهد ساخت.
محسن بیگلری، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس هم با اشاره به سفر معاون آموزش و پرورش کشور به سقز در مردادماه سال جاری از انجام نشدن تعهد ساخت 20 مدرسه در روستاهای سقز انتقاد کرد.
سید رحمان سیدیان، مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقز هم گفت: مدرسه دو کلاسه روستای باغلوجه در زمینی به مساحت 168 مترمربع با اعتبار 2 میلیارد و 600 میلیون ریال ساخته شده و این بنیاد تاکنون 2 مدرسه در این شهرستان ساخته است.
شهرستان سقز دارای 388 مدرسه است که از این تعداد 34 آموزشگاه توسط خیران ساخته شده است و 83 مدرسه نیاز به نوسازی دارند.
در این شهرستان در مقاطع مختلف تحصیلی 38 هزار نفر مشغول تحیل هستند.
 باغلوجه در 25 کیلومتری سقزواقع شده که دارای100 خانوار و 400 نفر جمعیت است.بازدید [ 554 ]