اخبار

دومین جشنواره برترین های مساجد در سقز برگزار شد

دومین جشنواره برترین های مساجد در سقز با حضور فرماندار و انتخاب برترین ها به کار خود پایان داد.
دومین جشنواره برترین های مساجد در سقز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، فرماندار شهرستان سقز در این جشنواره در مسجد جامع با تبریک روز مساجد، مسجد را بهترین مکان برای حفظ و گسترش دین اسلام دانست.
علی اکبر ورمقانی با تسلیت شهادت مدافع حرم، شهید محسن حججی، وی را دست پرورده مسجد دانست که در راه مبارزه با دین دشمنان به شهادت رسید.
ورمقانی ، مسجد را مکانی مقدس برای اجتماع مسلمانان برشمرد و  اظهار کرد: هر اندازه که مسلمانان در مساجد حضور بیش تری داشته باشند، دشمنان مایوس تر خواهند شد.
امام جمعه سقز  هم گفت: امروز که مسجد القصی زیر سلطه صهیونیست های غاصب و مسلمانان فلسطین زیر چکمه های غاصب گران است، باید ندای پشتیبانی از قبله اول مسلمان، رساتر فریاد زده شود.
ماموستا سید حسین حسینی افزود: مسجد مکانی برای تبادل افکار مسلمانان و محلی برای عبادت پروردگار عالم است و باید همواره سنگر مسجد را در برابر دسیسه های دشمنان حفظ کرد.
وی از فرماندهی سپاه پاسداران شهرستان سقز برای بازسازی صحن اصلی مسجد جامع شهر سقز تقدیر کرد.
فرمانده سپاه سقز نیز با تبریک روز مسجد، مسجد را پایگاه مستحکم در برابر دشمنان دانست و ادامه داد: هر اندازه که مساجد ما آبادتر باشند، دشمنان ما درمانده تر خواهند شد.
یعقوب صفاری افزود: امروز نام مدافعان حرم در دل بسیاری از برادران اهل تسنن هم حک شده است و حضور آنان در سوریه برای دفاع از مکانهای مذهبی شاهدی بر این مدعی است.
وی اظهارداشت: از سال 94 تا کنون 40 مسجد در شهرستان سقز احداث، تعمیر اساسی و بازسازی شده است و این کار نیز همچنان ادامه دارد.
فرمانده سپاه سقز گـفت: در سال جاری هم 360 میلیون تومان برای محرومیت زدایی در شهرستان سقز از سوی سپاه هزینه شده است.
در ادامه این مراسم پایگاه مقاومت بسیج خاتم النبیاء مسجد جامع و پایگاه مقاومت امام علی (ع) مسجد تازآباد افتتاح شد.
سپس از برترین مساجد، هیات امنا، کانون، خادمان به شرح زیر تقدیر شد.
برترین مساجد :مسجد جامع و مسجد حضرت ابوبکر صدیق (رض)
برترین هیئت امنا: هیئت امنای مسجد پیر غزایی، منصور محمدپور  
مسئول کانون برتر: علی جوان پور ، مسجد پیرغزایی
برترین خادمان مساجد: علی بستانه، خادم مسجد شیخ مظهر و عبدالله راشدیان خادم مسجد حضرت عمر(رض)
برترین امام جماعت مساجد: ماموستا کرمی، امام جماعت مسجد حضرت ابوبکر صدیق(رض) و ماموستاسید محمدسعید حسینی، امام جماعت مسجد حضرت ابراهیم(ع) وماموستا عثمان شریفی امام جماعت روستای یازیبلاغی.


بازدید [ 183 ]
برچسب ها