اخبار

دومین برند سقز، جایزه کتاب سال است؛ ارسال 409 اثر

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز با بیان اینکه اولین برند فرهنگی هنری این شهرستان، تئاتر خیابانی است اظهار کرد: دومین برند این دیار فرهنگی، جایزه کتاب سال است.
دومین برند سقز، جایزه کتاب سال است؛ ارسال 409 اثر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، هیوا حاجی محمدی بیان کرد:ارسال  ۴۰9 اثر به دومین دوره جایزه کتاب سال استان که در سقز برگزار می شود نشان دهنده ظرفیت سقز در حوزه کتاب است در حالی که در اولین دوره این جشنواره که در کامیاران برگزار شد فقط ۸۰ اثر ارسال شده بود.
حاجی محمدی گفت:این برنامه فرهنگی به منظور حمایت و تشویق مولفان، مترجمان، مصححان و ناشران استان و حفظ و ارتقای هویت فرهنگی برگزار می شود.
وی با اشاره به حوزه های مختلف این جایزه ادبی یادآورشد: این جایزه به آثار برتر در حوزه های دین و فلسفه، حقوق و سیاست، تاریخ، ادبیات، جامعه شناسی، هنر و معماری، زبانشناسی، جغرافیا و حوزه کودک و نوجوان تعلق خواهد گرفت.
وی به شرایط شرکت در این دوره جایزه کتاب سال هم اشاره و اضافه کرد: آثار ارسالی به دبیرخانه جایزه کتاب سال استان برای نخستین بار طی سال های ٩١ الی ٩٦ چاپ و منتشر شده است.
او گفت: تنها آثاری در این جایزه داوری و ارزیابی می شوند که پدید آورنده یا ناشر کتاب کردستانی باشند و کتاب ها غیر درسی باشند.


بازدید [ 166 ]