اخبار

در آینده نزدیک ۵۰ درصد آب شرب سقز از سد چراغ ویس تامین می شود

سرپرست فرمانداری سقز گفت: در آینده نزدیک با بهره برداری از تصفیه خانه شماره دو، ۵۰ درصد آب آشامیدنی سقز از طریق سد چراغ ویس تامین می شود.
در آینده نزدیک ۵۰ درصد آب شرب سقز از سد چراغ ویس تامین می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان شب دوشنبه 6 شهریورماه در برنامه تلویزیونی "چریکه ی شه و" سیمای کردستان اظهار کرد: عزم دولت تدبیر و امید برای به سرانجام رساندن فرودگاه سقز، جدی و تا دو سال آینده این طرح به بهره برداری می رسد.
کریمیان اضافه کرد: شناسایی ظرفیتهای سقز در بخش های مختلف برای اشتغالزایی از اولویتهای اصلی در شهرستان است.
وی ادامه داد:تلاش برای ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری جهت اشتغالزایی و کاستن از وابستگی به مرز به جد پیگیری می شود.
سرپرست فرمانداری سقز با اشاره به سرمایه گذاری های خارجی انجام شده گفت: معدن از ظرفیتهای ارزشمند سقز برای اشتغالزایی است و سرمایه گذاری ۴ هزار میلیاردی برای کارخانه ذوب آهن توسط سرمایه گذار خارجی انجام شده است.
وی سقز گفت: کارخانه سیگار با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد تومانی دارای پیشرفت ۹۸ درصدی و کارخانه لوازم خانگی توسط سرمایه گذار خارجی در سقز در حال احداث است.
کریمیان عنوان کرد:اخذ سهمیه آب برای توسعه بخش کشاورزی از دغدغه های جدی برای افزایش تولید است و در آینده ۶ هزار هکتار از زمینهای پایاب سد چراغ ویس از طریق این منبع آبی آبیاری خواهد شد.
کریمیان با بیان اینکه، راه توسعه از راه می گذرد و کارهای ارزشمندی توسط دولت در شهرستان سقز انجام و در دست انجام است گفت:در بازدید دیشب و با دستور استاندار کردستان، ایمن سازی کنارگذر تسریع شد.
وی ادامه داد:در مسیر سقز- بوکان ۱۰ کیلومتر راه آزاد سازی شده است که ۷ کیلومتر آن امسال آسفالت و زیر بار ترافیک می رود و آسفالت حدود دو کیلومتر راه سقز مریوان هم امسال تمام می شود.
کریمیان اظهار کرد:ایمن سازی و آزاد سازی پل آدینان در حال انجام است و هفت کیلومتر بزرگراه در مسیر کله کان تا فتاح آباد، زیر بار ترافیک می رود

 

بازدید [ 328 ]