اخبار

درخواست مسئولان سقز از آزادگان برای انتشار خاطرات اسارت

فرماندار سقز و فرمانده تیپ 228 شهید سرلشکر ابراهیم ثابت سقز از 135 آزاده این شهرستان و خانواده آنان خواستند تا خاطرات خود از زمان اسارت را به صورت مکتوب در اختیار تیپ 228 قرار دهند تا در قالب کتاب منتشر شود.
درخواست مسئولان سقز از آزادگان برای انتشار خاطرات اسارت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، علی اکبر ورمقانی روز پنجشنبه در آئین تجلیل از آزادگان سقز در سالن هزار و یکشب این شهرستان افزود: ثبت و ضبط خاطرات آزادگان به عنوان اسطوره های صبر و استقامت و انتشار آن در قالب کتاب در انتقال ارزش های ایثار و رشادت آنان به نسل جوان، نقش مهمی دارد.
وی اضافه کرد: آزادگان، سند زنده دفاع از شرف و حیثیت کشور اسلامی  ایران هستند و آنان در زمان اسارت هولناک از حیثیت کشور دفاع و از آرمان های کشور دست برنداشتند.
او اظهار کرد: صبر آزادگان و خانواده آنان،  نمونه ای ارزشمند در ارائه الگوی اخلاقی در جامعه است و  اخلاق آنان باید همواره سرمشق و زبانزد اقشار مختلف باشد.
سرهنگ امیر درستی، فرمانده تیپ 228 شهید سرلشکر ابراهیم ثابت شهرستان سقز هم گفت:در صورتی که آزادگان خاطرات خود را به صورت مکتوب یا ضبط شده در اختیار تیپ قرار دهند، خاطرات زمان اسارت آنان در قالب کتاب منتشر می شود.
در ادامه از 135 آزاده شهرستان سقز با اهدای لوح سپاس و هدیه فرهنگی تجیل و تقدیر شد.
شهرستان سقز 608 شهید470 جانباز و 135 آزاده تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است.
26 مرداد سال 69 نخستین گروه از آزادگان دوران دفاع مقدس، به دنبال پذیرش مجدد پیمان الجزیره از طرف صدام حسین رییس جمهوری عراق، پس از سال ‏ها اسارت در اردوگاه های رژیم بعث، به میهن اسلامی بازگشتند.

 

 

 

بازدید [ 694 ]