اخبار

خط تولید سیگارت در دخانیات سقز راه اندازی می شود

مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور گفت: تا پایان سال خط تولید سیگارت در دخانیات سقز راه اندازی می شود.
خط تولید سیگارت در دخانیات سقز راه اندازی می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، محمد جواد عسکری در بازدید از معاونت صنعتی دخانیات سقز اظهار کرد:تلاش برای راه اندازی دو خط دیگر تولید سیگارت با جذب سرمایه گذار بخش خصوصی از برنامه های دخانیات است.
عسکری گفت:468 هکتار توتون در سطح استان کردستان کشت می شود که برای افزایش اشتغال این میزان به 700 هکتار افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه 4 هزار توتون کار در استان کردستان مشغول کشت این محصول هستند بیان کرد: هم اکنون یک هزار و 100 تُن توتون در استان کردستان از توتون کاران خریداری می شود که با افزایش سطح زیر کشت، این میزان به 2 هزار و 100 تُن افزایش خواهد یافت.
او با اشاره به ظرفیت های معدنی شهرستان سقز اظهار امیدواری کرد که صندوق بازنشستگی فولاد کشور در این حوزه نیز در این شهرستان سرمایه گذاری کند.
رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان و  نماینده مردم شهرستان های سقز وبانه در مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد که صندوق بازنشستگی فولاد کشور در حوزه معدن شهرستان سقز هم سرمایه گذاری کند.
محسن بیگلری گفت: رفع مشکل فولاد زاگرس قروه از دیگر برنامه های سفر مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور به استان کردستان است
کامیل کریمیان، فرماندار سقز هم تحقق تولید سیگارت در دخانیات سقز و  سرمایه گذاری در حوزه معدن شهرستان سقز را امری ارزشمند در راستای افزایش امید به زندگی و اشتغال در این شهرستان عنوان کرد.
نائب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت دخانیات کشور هم گفت: در صورت آغاز به کار خط تولید در دخانیات سقز، روزانه 8 هزار نخ سیگارت تولید می شود.
محمد رضا خاک کار عنوان کرد: صادرات سیگارت به کشور همسایه عراق از برنامه های اصلی دخانیات سقز خواهد بود.

 

بازدید [ 325 ]