اخبار

خرید 100 هزار تُن گندم در سقز

100 هزار تُن گندم در شهرستان سقز توسط مراکز خرید تعاون روستایی، سیلو ها و مراکز بخش دولتی و غیر دولتی از کشاورزان خریداری شد.
خرید 100 هزار تُن گندم در سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، محمد نافع علایی نیا، مدیر جهاد کشاورزی سقز با اعلام این مطلب افزود:50 درصد پول گندم به حساب کشاورزان واریز و مراحل پرداخت مابقی آن توسط دولت در دست اقدام است.
رئیس اداره تعاون روستایی سقز هم با اشاره به خرید 64هزار و 500 تُن گندم از کشاورزان این شهرستان گفت :شبکه تعاون روستایی با بهره گیری از  9 مرکز خرید توانست با تحویل 12 هزار و 550 محموله گندم حاصل دسترنج کشاورزان،  فصل خرید تضمینی گندم  را با موفقیت به پایان برساند.
 عبدالله کریمی با بیان اینکه ارزش ریالی گندم های خریداری شده بیش از 740میلیارد ریال است ، اظهار کرد: مراکز خرید، گندم را با افت مفید4 درصد و 2 درصد غیر مفید و با قیمت 13هزار ریال خریداری نموده اند.
وی ادامه داد: شبکه تعاون روستایی حدود60درصد گندم مازاد بر نیاز کشاورزان شهرستان راخریداری کرده است.
کریمی با اشاره به شرایط جوی نامناسب سال زراعی گذشته گفت: به دلیل تاخیر در بارندگی های پاییزه و سرمای زمستانی میزان خرید تضمینی گندم توسط شبکه تعاون روستایی12درصد نسبت به سال گذشته کاهش نشان می دهد.
رئیس اداره تعاون روستایی سقز عنوان کرد: 97 درصد از گندم های خریداری شده به 4 سیلو و کارخانه های آردسازی داخل استان و 7سیلو و کارخاه های آرد درخارج ازاستان حمل و تحویل گردیده و باقی مانده ظرف چندروز آینده حمل و تحویل خواهد شد.
وی یادآور شد: مراکز خرید صاحب، سرا و تموغه به ترتیب رتبه های اول تا سوم خرید را به خود اختصاص دادند.


بازدید [ 128 ]