اخبار

خبرنگاران، خانه دار شدند؛ فرماندار سقز تبریک گفت

در راستای راه اندازی نمایندگی خانه مطبوعات استان کردستان در سقز، با حضور مدیر خانه مطبوعات کشور، عضو هیات مدیره و بازرس خانه مطبوعات کردستان و کارشناس مطبوعات استان، مسئول نمایندگی خانه مطبوعات سقز انتخاب شد.
خبرنگاران، خانه دار شدند؛ فرماندار سقز تبریک گفت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، روز سه شنبه در این نشست که رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هم حضور داشت، خبرنگاران سقزی عضو خانه مطبوعات و جمعی از اصحاب رسانه، فردین مصطفایی را به عنوان مسئول نمایندگی خانه مطبوعات این شهرستان انتخاب کردند.
کمک به تامین حقوق و گسترش آزادی های قانونی و مسئولانه رسانه ها با رویکرد صنفی، کمک به اقتصاد رسانه ها از طریق آموزش و ترویج شیوه های روزآمد مدیریت رسانه و استعدادیابی و حمایت از آموزش و اشتغال نیروهای مستعد در حوزه روزنامه نگاری حرفه ای از جمله وظایف خانه مطبوعات است.
همچنین، دفاع از حقوق حرفه ای اعضا و تأسيس و تقویت تعاونی های مصرف و مسكن از دیگر وظایف این تشکل غیر دولتی است.شایان ذکر است، دفتر نمایندگی خانه مطبوعات شهرستان سقز در روز خبرنگار افتتاح خواهد شد.

تبریک فرماندار سقز برای خانه دار شدن خبرنگاران

فرماندار سقز، در پیامی، راه اندازی نمایندگی خانه مطبوعات کردستان را در این شهرستان به اصحاب رسانه تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز متن پیام کامیل کریمیان به شرح زیر است: راه اندازی و آغاز به کار، خانه مطبوعات در سقز، نقش مهمی در انسجام و ساماندهی فعالیت های صنفی و حرفه ای رسانه است.
 این تشکل صنفی نقش تاثیرگذاری در تدوين و اجرای برنامه‏ ها فرهنگی و آموزشی در جهت توسعه کمی و کیفی رسانه های شهرستان، آسيب‏ شناسی فعالیت های رسانه ای و طراحی ساز و كارهای لازم برای ارتقای رسانه ها برعهده دارد.
دولت تدبیر و امید از گام های ارزشمند و تلاش های انجمن های مردم نهاد حمایت کرده و خانه مطبوعات نیز به عنوان تشکل صنفی و غیر دولتی از این قاعده مستثنی نیست.
اینجانب ضمن حمایت از فعالیت های حرفه ای و صنفی اصحاب رسانه از تلاش های خبرنگاران، خانه مطبوعات و اداره کل فرهنگ و ارشاد کردستان و سقز برای راه اندازی این خانه، سپاسگزارم.


بازدید [ 185 ]