اخبار

خانه گفتمان شهری در سقز راه اندازی می شود

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی کردستان گفت:احداث مرکز محله و خانه گفتمان های شهری در تعدادی از شهرهای استان از جمله سقز در دستور کار ستاد توانمندسازی قرار دارد.
خانه گفتمان شهری در سقز راه اندازی می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، مصطفی رضائی در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری شهرستان سقز  در فرمانداری اظهار کرد:این اقدام در راستای ایجاد بخشی از بسترهای لازم برای مشارکت مردم جهت توانمندسازی و بازسازی محلات است.
وی اضافه کرد:در خانه های گفتمان شهری، اقشار مختلف می توانند با حضور در آن مکان ها نسبت به طرح مسائل و مشکلات مباحثه کنند.
او با بیان اینکه دستگاه های اجرایی باید بسترهای لازم را برای مشارکت مردم در توانمندسازی و بازسازی محلات فراهم کنند افزود: راه ندازی نهادهای مردمی توسعه محور، احداث مدرسه 9 کلاسه و احداث پارک در محله تازه آباد  از برنامه هایی است که در سال 97 از سوی این ستاد در سقز پیگیری خواهد شد.
کامیل کریمیان، معاون سیاسی فرماندار سقز هم با بیان اینکه، از اهداف تشکیل ستاد بازآفرینی پایدار شهری ، جلوگیری از بازتولید محلات ناکارآمد است گفت: دولت تدبیر و امید به صورت ویژه به بازآفرینی پایدار شهری توجه دارد که تداوم اجرای سیاست های این ستاد باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود.
معاون فنی و عمرانی فرماندار سقز هم با عنوان اینکه، شهر جای زایندگی است بیان کرد: اجرای سیاست های ستاد بازآفرینی باعث توزیع عدالت اجتماعی خواهد شد.
علی محمدیان افزود: محله های بهارستان، تازه باد و بازار تاریخی از محلات هدف برای بازآفرینی و توانمندسازی  بوده اند و پیگیری احداث موزه، کتابخانه، فرهنگسرا، بازسازی بازار تاریخی، ایجاد فرهنگسرا، مرکز سلامت، فوریت های پزشکی، بازسازی و فنی سازی شبکه تاسسیات برق و مرمت حمام حاج صالح و ایجاد تاسیات آب و فاضلاب از دغدغه ها و پیشنهادهای ستاد بازآفرینی شهری شهرستان سقز در سال 96 بوده است.
در این جلسه، اعضا بر توجه به اختصاص اعتبار ویژه برای توانمندسازی محلات ناکارآمد و سکونتگاه های غیررسمی و بازار تاریخی و توجه بیشتر به انجمن های مردم نهاد برای توانمندسازی شهروندان تاکید کردند.


بازدید [ 586 ]