اخبار

حضور فرماندار و مسئولان در جمع مردم روستاهای بخش امام سقز

در گرامیداشت هفته دولت، فرماندار و جمعی از مسئولان با مردم تعدادی از آبادی ها دیدار کردند.
حضور فرماندار و مسئولان در جمع مردم روستاهای بخش امام سقز

کامیل کریمیان، فرماندار سقز در در گرامیداشت هفته دولت دیدار با مردم روستای " جعفرخان"با اشاره به تنگناها و مشکلات اقتصادی تصریح کرد: رفاه مردم از اولویت هاست و بهبود معیشت و افزایش سطح شاخص های سلامت به جد در دستور کار دولت و دولتمردان بوده است.
کریمیان با بیان اینکه، روستا، مهد تولید است و رونق تولید در شهرستان به جد دنبال می شود، تصریح کرد:برای رونق تولید بایستی مردم همت و ادارات و بانک ها هم در زمینه جذب تسهیلات کم بهره و واگذاری آن به مردم تلاش کنند.
بخشدار امام سقز نیز گفت: از 74 روستای بخش امام 46 روستای آن گازرسانی شده است.
مهران عارفی اظهار کرد: برای گازرسانی به 19 روستای دیگر نیز قرار داد بسته شده است و 9 روستا هم در سال 99 گازرسانی می شود و تا 2 سال دیگر تمام روستاهای بخش از نعمت گازبرخوردار می شوند.
وی از روستائیان خواست تا در راستای مقاوم سازی خانه های روستایی تلاش کنند.
رئیس آموزش و پرورش منطقه زیویه هم بیان کرد: پوشش تحصیلی دانش آموزان همواره مورد توجه بوده است
علیپور گفت:روستاهای سرخ موسی، دره تفی، قهرآباد سلیمان، دره شیخان، دره قبله و خوشینان دارای مدرسه های مناسب یا در حال ساخت است.
حکیم قربانی، امام جماعت مسجد و ادریس قادری از اعضای شورای روستا هم بر آسفالت جاده، احداث جایگاه زباله، بازسازی مدرسه راهنمایی روستا، اجرای طرح هادی، نوسازی لوله کشی آب آشامیدنی روستا،گازرسانی به روستا و احداث فضای ورزش تاکید کردند.
انور گلالی، رئیس شورای بخش امام نیز خواستار توجه دولت به ظرفیت های دامداری، باغداری و زنبورداری شد.
مدیر جهاد کشاورزی سقز در جمع مردم جعفرخان بیان کرد: تقویت دامداری ها از طریق جذب تسهیلات ارزان قیمت پیگیری می شود.
محمد نافع علایی نیا عنوان کرد: توسعه باغداری در اراضی دیم و آبی، واگذاری منابع طبیعی برای توسعه باغات بادام و انگور و زنبور داری از دیگر ظرفیت های بخش امام برای رونق تولید است.
وی با اشاره مشکل تعاونی دامداران بخش امام عنوان کرد:در صورت ساماندهی این تعاونی، مشکل آنها به ویژه برای دریافت سبوس مرتفع خواهد شد.
روستائیان قره گل هم  در دیدار مردمی نماینده عالی دولت در شهرستان سقز، عنوان کردند:تلاش دولت باعث مهاجرت معکوس خواهد شد و تاکنون 6 خانوار به روستا بازگشته اند.
حامد دنیایی از ساکنان این آبادی در جمع سقز فرماندار و مسئولان خواستار تکخوانی کنتور برق، ریگلاژ جاده، توجه به رونق تولید کشاورزی از طریق احداث خط نفوذی برق و تخصیص آب، جلوگیری از برداشت بی رویه شن و ماسه از بستر رودخانه ها و احداث زمین ورزشی برای کودکان روستا شد.

 

بازدید [ 106 ]