اخبار

جهاد کشاورزی سقز به واحدهای گلخانه ای کوچک مقیاس مجوز می دهد

معاون مدیر کل و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز گفت:جهاد کشاورزی برای اولین بار به واحدهای گلخانه ای کوچک مقیاس در اراضی داخل محدوده روستاها، شهرها و شهرک های مسکونی مجوز می دهد.
جهاد کشاورزی  سقز به واحدهای گلخانه ای کوچک مقیاس مجوز می دهد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، محمد نافع علایی نیا اظهار کرد: زمینه صدور مجوز برای گلخانه های کوچک مقیاس تا سقف 300 متر مربع بدون نیاز به انجام استعلام ها و تغییر کاربری زمین به سبک معمول، فراهم شده است.
وی بیان کرد: قرار گرفتن زمین پیشنهادی در محدوده، تعیین تکلیف مالکیت زمین به سبب ارائه سند( اعم از افرازی و مشاعی و اجاره نامه)، ارائه تعهد مبنی بر بلامعارض بودن زمین از مهمترین شرایط برای اخذ مجوز تاسیس گلخانه های کوچک مقیاس است.
علایی نیا با بیان اینکه، به متقاضیان پس از اخذ پروانه تاسیس، تسهیلات مناسب نیز پرداخت خواهد شد، به شرایط آسان روند دریافت مجوز و توجه به اشتغالزایی این طرح و همچنین تاثیر آن در افزایش تولید اشاره و اظهار امیدواری کرد که استقبال مناسب از این بحث انجام شود.
مدیر جهاد یادآور شد: متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و چگونگی روند کار به مراکز جهاد کشاورزی یا واحد باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سقز مراجعه کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، شهرستان سقز دارای 10 گلخانه صنعتی فعال است که سالانه 1700 تُن محصول تولید می کنند.
گلخانه های سقز در 3 هزار متر مربع راه اندازی شده اند و گلخانه های جدید 10 برابر کمتر از این اندازه خواهند بود.


بازدید [ 262 ]