اخبار

جهاد دانشگاهی تبدیل تولیدات علمی را به خدمات پیگیری کند

سرپرست فرمانداری سقز گفت: جهاد دانشگاهی به جد تبدیل تولیدات علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی را به کالا و خدمات رصد و پیگیری کند . 
جهاد دانشگاهی تبدیل تولیدات علمی را به خدمات پیگیری کند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، کامیل کریمیان در گفتگو با ایسنا، منطقه کردستان، ضمن تبریک سالروز جهاد دانشگاهی اظهار داشت: امروز نقش این نهاد باید پررنگ تر شود زیرا در شرایط فعلی با توجه به طرح مجدد تحریم‌ها، باید به ظرفیت و توانمندی‌های درونی بیشتر توجه شود که در این راستا جهاددانشگاهی می‌تواند نقش محسوس تر و پررنگ تری ایفا کند . 
وی افزود: اهمیت کار جهاد دانشگاهی در ارتباط مؤثر با دانشگاه و محیط  کار و ایجاد پژوهش به حوزه عمل بسیار با اهمیت است . 
کریمیان  با اشار به اینکه این نهاد به عنوان مکمل نظام آموزش عالی باید در برگزاری دوره های راهبردی و کاربردی تلاش کند، گفت: جهاددانشگاهی با توجه  به رصد برنامه های این نهاد در شهرستان، مشغول فعالیت هستند و انتظار این است که بیشتر تلاش کنند . 
وی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی انقلابی، دستاوردهای انقلاب را در عرصه نوآوری و شکوفایی به منصه ظهور رسانده و توانسته است امیدواری به آرمان‌ها، ارزش‌های انقلاب و باورهای مردم را در پشتیبانی از انقلاب محقق کند . 
وی افزود: جهاد دانشگاهی در تکمیل زنجیره‌ دانشگاه و صنعت همواره گام‌های موثری برداشته و در راستای اقتصاد مقاومتی، می‌تواند در تبدیل دانش به ثروت - که جزو اولویت‌های مراکز علمی و دانشگاهی است -  موثر واقع شود. بی شک در حال حاضر باید این نهاد در راستای توسعه علمی و فناورانه ، شناسایی ظرفیت های اشتغال شهرستان ها به ویژه در حوزه فناوری و شغل های جدید، استارتاپ ها بیشتر فعالیت کند . 
سرپرست فرمانداری سقز در ادامه اذعان داشت : اجرای برنامه ها با رویکرد اقتصاد دانش بنیان و تلفیق علم و فناوری، حمایت از کارآفرینی و اشتغال‌زایی و تولید ایرانی که مهمترین خروجی توسعه مشاغل خانگی است باید به جد رصد، پیگیری و عملیاتی شود . 
وی با اعلام اینکه با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در اشاره به جنگ اقتصادی دشمن، امروز اتاق عملیات دشمن وزارت خزانه‌داری امریکا است واز آنجا که هدف امریکا در تمامی دشمنی‌ها از جمله تشدید فشارهای تحریمی پس از نقض برجام براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، خاطرنشان کرد: باید مردم و مسئولان بیشتر هوشیار باشند، دشمن می خواهد از این طریق بین مردم و مسئولان و مسئولان و مسئولان و حاکمیت شکاف ایجاد کند که امروز حفظ انسجام، توجه به اعتماد عمومی، بهره گرفتن از اقتصاد مقاومتی و شاخص های این اقتصاد پویا بسیار ضرروی است و  باید در برابر جنگ اقتصادی دشمن ، پویا و مقاوم شد . 
کریمیان همچنین به مهمترین اقدامات دولت در شهرستان سقز اشاره کرد و یادآور شد: برگزاری جلسات شورای اشتغال، برپایی کارگاه های فن آموزی توسط فنی و حرفه ای در روستاها، تلاش برای معرفی تولیدات روستایی با عنوان هر روستا یک محصول و یک برند، حمایت از صنایع دستی با اختصاص اعتبارات اشتغال زایی خانگی، عقد تفاهم نامه مشاغل خانگی با جهاد دانشگاهی، پژوهش توسط همکاران و برگزاری ستاد هفته پژوهش و تجلیل از فعالان این عرصه و برگزاری دوره های آموزشی برای دهیاران جهت افزایش منابع درآمدی این نهاد از در این حوزه بوده است . 

 

بازدید [ 303 ]